RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
University of North Florida Track and Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Ospreys
1 Unf Drive, Jacksonville, Florida, 32224, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2008 - (19 articles)
2009 - (43 articles)
2010 - (12 articles)
2011 - (31 articles)
2012 - (132 articles)
2013 - (241 articles)
2014 - (179 articles)
2015 - (151 articles)
2016 - (111 articles)
2017 - (157 articles)
2018 - (145 articles)
2019 - (129 articles)
2020 - (77 articles)
2021 - (146 articles)
2022 - (148 articles)
2023 - (115 articles)
Featured
0
Misc News
13
unfospreys.com Mens T&F
61
unfospreys.com Mens XC
24
unfospreys.com T&F
0
unfospreys.com Womens T&F
53
unfospreys.com Womens XC
24
unfospreys.com XC
3
All
178
Osprey #TF Heads to Florida Relays
Apr 3rd 2014, 4:03pm
Osprey #TF Heads to Florida Relays
Apr 3rd 2014, 4:03pm
Osprey #TF Wraps Up UNF Spring Break Invite
Mar 29th 2014, 9:11pm
Osprey #TF Wraps Up UNF Spring Break Invite
Mar 29th 2014, 9:11pm
Osprey #TF Wraps Up UNF Spring Break Invite
Mar 29th 2014, 9:11pm
2014 Results - UNF Spring Break Invitational
Mar 29th 2014, 3:08pm
«
21
»
Search
2014 Results - UNF Spring Break Invitational
Published by
DyeStatFL.com
Mar 29th 2014, 3:08pm
Comments
UNF Spring Break Invitational
Mar 28, 2014 to Mar 29, 2014
Hodges Stadium, Jacksonville, FL, US
Timing/Results by:
Half-mile Timing - Gainesville - FL
« Filter Results by Team: »
Admiral Farragut
Andrew Jackson
Apopka
Astronaut
Atlantic Coast
Bartram Trail
Bethune-Cookman
Bishop Kenny
Bishop Snyder
Boone
Bradford
Buchholz
Calvary Christian
Cedar Key
Celebration
Centerville
Charleston Southern
Choctawhatchee
Christ's Church Academy
Cocoa
Cocoa Beach
Colby (ME)
Countryside Senior
Creekside
Crystal River
Cypress Creek
DeLand
Dr Phillips
East River
Embry-Riddle
Episcopal (Jacksonville)
ETC
Father Lopez
First Coast
Flagler
Flagler Palm Coast
Fleming Island
Florida
Florida Runn
Florida Southern
Gainesville
Georgia Southern
Hagerty
Harvest Comm
Interlachen
Jacksonville
John A Ferguson Senior
Kathleen
Kissimmee-Osceola
Lake Mary
Lake Mary Prep
Lake Weir
Lakeland
Life Speed
Limestone
Majory Stoneman Douglas
Mandarin
Massachusetts-Amherst
Matanzas
Miami Sunset
Michigan
Middleburg
Mt Dora
Nease
North Florid
North Florida
Northeast (Oakland Park)
Northeastern
Northside Christian
Olympia
Orange Park
Palm Bay
Palmetto Ridge
Perseverance
Pine Crest (Ft.
Pittsburgh
Ponte Vedra
Providence
Raines
Robert E Lee Senior
Rockledge
Saint Leo
Satellite
Southern Maine
St Augustine
St Johns Country Day
St Stephens Episcopal
Stanton College Preparatory
Tampa
Tampa Catholic
Tampa Jesuit
Terry Parker
The Bolles
Unattached
Valdosta State
Webber International
West Orange
West Shore Jr./Sr.
Williams
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
1600m
|
3200m
|
5k
|
2k Steeple
|
3k Steeple
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
1600m
|
3200m
|
5k
|
2k Steeple
|
3k Steeple
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Jimmie
11
Flagler Palm Coa
11.21
nwi
1
2
Reddick, Brandon
12
Boone
11.34
nwi
1
3
Gaines, Deonte'
12
Dr Phillips
11.41
nwi
1
4
Fisher, Daniel
11
Episcopal (Jacks
11.44
nwi
1
5
Motes, Bryce
12
Fleming Island
11.45
nwi
2
5
Harrison, Javon
12
Kathleen
11.45
nwi
1
7
Darius, Marques
12
Raines
11.47
nwi
2
8
McDoom, Eddie
10
West Orange
11.54
nwi
4
9
Daniels, Jonah
11
Episcopal (Jacks
11.58
nwi
1
10
Brown, Marvin
12
Dr Phillips
11.63
nwi
1
11
Dorzin, Chris
12
Northeast (Oakla
11.69
nwi
2
12
Huggins, Josh
11
Flagler Palm Coa
11.72
nwi
2
13
Smith, Darelle
12
Fleming Island
11.75
nwi
3
14
Williams, Kelvin
12
Palm Bay
11.76
nwi
1
15
Lyttle, John
12
Creekside
11.81
nwi
4
16
Wakefield, Jamauri
10
Providence
11.82
nwi
4
17
Capella, Kevin
11
Lake Mary
11.84
nwi
3
18
booker, rahim
12
Matanzas
11.89
nwi
4
19
Parry, William
12
Bishop Kenny
11.90
nwi
3
20
marcano, emmanuel
8
Matanzas
11.92
nwi
5
21
Young, Anthony
11
Bartram Trail
11.93
nwi
4
21
Escotto, Alexis
12
Celebration
11.93
nwi
3
21
Brown, Tomorik
12
First Coast
11.93
nwi
2
24
Bryant, Avery
12
Robert E Lee Sen
11.94
nwi
3
25
Schaffer, Isaiah
11
Bishop Snyder
12.07
nwi
4
26
Carrodeguas, Anton
12
John A Ferguson
12.09
nwi
4
26
Clarke, Michael
10
Bartram Trail
12.09
nwi
5
28
Wolford, John
12
Bishop Kenny
12.13
nwi
5
29
Elbery, Charles
11
Lake Mary
12.16
nwi
3
29
Alcenord, Alvyns
10
Northeast (Oakla
12.16
nwi
2
31
Rivera, Bryan
11
Creekside
12.18
nwi
2
32
Heffner, Tyler
12
Middleburg
12.26
nwi
3
33
Vermilya, Tyler
9
Providence
12.37
nwi
5
34
Carranza, Sean
12
John A Ferguson
12.53
nwi
5
35
Motley, Ilyaas
10
Centerville
12.56
nwi
3
36
Motley, Xavior
10
Centerville
12.60
nwi
4
37
McCoy, Jamal
12
Nease
12.65
nwi
5
38
Asuncion, Alex
9
Bishop Snyder
13.07
nwi
5
39
Neikirk, Kennedy
7
Harvest Comm
13.17
nwi
5
40
Harrison, Eric
11
Mt Dora
13.23
nwi
5
--
Oliver, Brian
12
Raines
FS
nwi
1
Mens 100m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banks, Tremayne
11
Bethune-Cookman
10.85
-1.6
1
2
Clarke, Kemar
2
Unattached
11.00
-1.6
1
3
Maye, Chris
9
Michigan
11.10
-1.6
1
4
Pierce, Maurice
12
Unattached
11.11
-1.6
1
5
Cabrera, Angelo
11
Bethune-Cookman
11.12
-1.6
1
6
Nolan, Codie
10
Michigan
11.14
-1.6
1
7
Williams, Nicholas
10
Bethune-Cookman
11.21
-1.6
1
8
Druskat, Ethan
10
Colby (ME)
11.28
-1.6
1
Mens 100m University
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Banks, Tremayne
11
Bethune-Cookman
10.56
+1.4
1
2
Clarke, Kemar
2
Unattached
10.74w
+4.2
2
3
Maye, Chris
9
Michigan
10.79w
+2.3
6
4
Pierce, Maurice
12
Unattached
10.80w
+2.3
6
5
Nolan, Codie
10
Michigan
10.82
+1.8
5
6
Cabrera, Angelo
11
Bethune-Cookman
10.83w
+2.1
4
7
Williams, Nicholas
10
Bethune-Cookman
10.91w
+2.3
6
8
Druskat, Ethan
10
Colby (ME)
10.93w
+2.1
3
9
Simon, Elijah
9
Limestone
10.94w
+4.2
2
10
Phillips, Alex
10
Charleston South
10.95w
+2.1
4
10
Murray, Kaishon
11
Charleston South
10.95
+1.8
5
12
durham, tobias
10
Unattached
10.96w
+2.3
6
13
Drayton, Marquis
10
Bethune-Cookman
10.97
+1.8
5
14
Hadden, Jacoby
11
North Florida
10.99
+1.8
5
15
Uche, Enyinnaya
9
Webber Internati
11.01w
+2.3
6
16
Bullock, James
10
Embry-Riddle
11.08w
+4.2
2
16
Rooks, Demetrius
9
Bethune-Cookman
11.08
+1.8
5
18
Scott, Eddie
12
Bethune-Cookman
11.09
+1.4
1
19
Coe, Avery
12
Charleston South
11.11
+1.4
1
20
DiGregorio, Joe
12
Embry-Riddle
11.16w
+2.1
4
21
Townsend, Sheldon
9
Charleston South
11.21w
+2.1
3
21
Carew, Abdullah
9
Embry-Riddle
11.21w
+2.3
6
23
Fowler, Vernon
Unattached
11.22w
+4.2
2
23
Bouldin, Dante
12
North Florida
11.22w
+2.1
4
25
Taylor, D'Shea
9
Bethune-Cookman
11.23w
+4.2
2
26
Nowell, Jared
11
Williams
11.25w
+4.2
2
27
Higdon, Derrick
10
Bethune-Cookman
11.38w
+2.1
3
28
Decomo, Ronald
10
Webber Internati
11.41
+1.8
5
29
Dunbar, Ricardo
9
Embry-Riddle
11.47w
+2.1
4
30
Deaderick, Paul
11
Williams
11.48w
+2.1
3
31
Gilkenson, Joshua
9
Williams
11.53w
+2.1
3
32
Taylor, Glen
9
Limestone
11.61
+1.4
1
33
Donnelly, Roy
9
Colby (ME)
11.62w
+4.2
2
34
Louis, Roobens
11
Unattached
11.67w
+2.1
3
35
McGuinness, Leo
9
Colby (ME)
11.86w
+2.1
4
36
Herwig, Andrew
10
Colby (ME)
12.12
+1.8
5
--
Duncan, Ben
9
Michigan
DNFw
+2.1
4
--
Foster, Tim
12
Limestone
DNF
+1.4
1
Mens 200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bryant, Alvin
10
Dr Phillips
21.95
nwi
1
2
Reddick, Brandon
12
Boone
22.24
nwi
1
3
Simmons, Lamont
12
Raines
22.32
nwi
1
4
Gardner, Chauncey
10
Cocoa
22.35
nwi
2
5
Oliver, Brian
12
Raines
22.42
nwi
1
6
Fisher, Daniel
11
Episcopal (Jacks
22.59
nwi
2
7
Williams, Marcel
11
Flagler Palm Coa
22.70
nwi
2
8
Salazar, Jason
11
Northeast (Oakla
23.06
nwi
2
9
Harrison, Javon
12
Kathleen
23.08
nwi
2
10
Brown, Tomorik
12
First Coast
23.36
nwi
4
11
Wakefield, Jamauri
10
Providence
23.41
nwi
4
12
Etienne, Jernir
12
Lake Weir
23.63
nwi
2
13
Carrodeguas, Anton
12
John A Ferguson
23.81
nwi
6
14
Elbery, Charles
11
Lake Mary
23.82
nwi
4
15
Heffner, Tyler
12
Middleburg
23.88
nwi
5
16
Patterson, Keondre
11
Episcopal (Jacks
23.93
nwi
4
17
Pierre, Juvens
10
Northeast (Oakla
23.96
nwi
5
18
Dixon, Jonathan
11
The Bolles
23.98
nwi
5
19
Cramer, Nathan
11
Bishop Kenny
24.01
nwi
5
20
Seward, A.J.
11
East River
24.09
nwi
7
21
Suneson, Abram
12
Bishop Kenny
24.11
nwi
5
22
Bibbs, Derran
11
DeLand
24.16
nwi
8
23
Schaffer, Isaiah
11
Bishop Snyder
24.31
nwi
8
24
marcano, emmanuel
8
Matanzas
24.33
nwi
7
25
Clarke, Michael
10
Bartram Trail
24.34
nwi
7
26
Davis, Terrance
9
Kathleen
24.48
nwi
6
27
Arellano, Adrian
10
John A Ferguson
24.92
nwi
7
28
Bellingrath, Brad
11
Harvest Comm
24.96
nwi
8
29
Vermilya, Tyler
9
Providence
25.53
nwi
8
30
Neikirk, Kennedy
7
Harvest Comm
26.28
nwi
8
Mens 200m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Rozzie
12
Charleston South
21.66
+0.8
1
2
Jeter, Jarad
10
Charleston South
21.71
+0.8
1
3
Hadden, Jacoby
11
North Florida
21.96
+1.1
2
4
Clarke, Kemar
2
Unattached
21.99
+0.8
1
5
Maye, Chris
9
Michigan
22.11
+1.1
2
6
Phillips, Alex
10
Charleston South
22.13
+0.8
1
7
Agyemang-Duah, Her
9
Saint Leo
22.27
+2.0
5
8
Pierce, Maurice
12
Unattached
22.31
+1.1
2
9
Druskat, Ethan
10
Colby (ME)
22.41
+1.0
4
10
Rolle, Cecil
11
North Florida
22.48
+1.2
3
11
Davis, Jamel
9
Bethune-Cookman
22.50
+1.1
2
11
Washington, Herman
12
Michigan
22.50
+1.2
3
11
Gorbea, Justin
10
Unattached
22.50
+0.8
1
14
Nolan, Codie
10
Michigan
22.64
+1.1
2
15
DiGregorio, Joe
12
Embry-Riddle
22.72
+1.0
4
15
Griffin, Jeremy
11
Limestone
22.72
+1.2
3
17
Uche, Enyinnaya
9
Webber Internati
22.79
+1.0
4
18
Frenot, Jean
12
Embry-Riddle
22.81
+1.2
3
19
Drayton, Marquis
10
Bethune-Cookman
22.82
+1.1
2
20
Nowell, Jared
11
Williams
22.91
+2.0
5
21
Decomo, Ronald
10
Webber Internati
22.93
+2.0
5
22
Murray, Kaishon
11
Charleston South
23.00
+1.0
4
23
Persons, kevin
10
Williams
23.03
+2.0
5
24
Townsend, Sheldon
9
Charleston South
23.05
+1.0
4
24
Fowler, Vernon
Unattached
23.05
+1.2
3
26
Stanley, Brandon
12
Limestone
23.07
+2.0
5
27
Clarke, Jordan
10
Webber Internati
23.12
+1.3
6
28
Konin, Assinzo
12
Unattached
23.14
+1.2
7
29
durham, tobias
10
Unattached
23.34
+1.2
3
30
Louis, Roobens
11
Unattached
23.48
+1.1
2
31
Walker, Jordan
Jacksonville
23.58
+1.3
6
32
Gavin, Erick
12
Michigan
23.60
+1.0
4
33
McDonald, Adavion
10
Unattached
23.79
+1.2
7
34
Stief, Josh
9
Embry-Riddle
23.87
+1.0
4
34
Taylor, Glen
9
Limestone
23.87
+1.2
7
36
Perine, Devonte
12
Webber Internati
23.90
+1.3
6
37
Watson, Thomas
9
Saint Leo
23.98
+1.2
7
38
Donnelly, Roy
9
Colby (ME)
24.02
+1.2
7
39
Dunbar, Ricardo
9
Embry-Riddle
24.06
+1.2
3
41
Carew, Abdullah
9
Embry-Riddle
24.25
+2.0
5
42
Thomas, Gabriel
9
Embry-Riddle
24.30
+1.0
4
43
McGuinness, Leo
9
Colby (ME)
24.37
+1.2
7
44
Bernard, Dustin
12
Limestone
24.50
+1.2
7
45
Fruitiger, William
9
Limestone
24.78
+1.3
6
46
Harrison, Adam
9
Charleston South
24.94
+1.2
7
--
Mejias, Eric
9
Webber Internati
FS
+1.0
4
--
Briscoe, Mario
Life Speed
DNF
+0.8
1
--
Noel, Abraham
11
North Florida
DNF
+1.2
3
Mens 400m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDowell, Jontue
12
Raines
48.46
1
2
McDoom, Eddie
10
West Orange
48.65
1
3
Smith, Jamari
11
Dr Phillips
49.27
1
4
Sanabria, Julian
11
John A Ferguson
50.21
1
5
Pacifico, Justin
10
Flagler Palm Coa
50.93
1
6
Harmon, Grant
11
Centerville
52.18
1
7
Fletcher, Dwayne
12
Northeast (Oakla
52.48
2
8
Seward, A.J.
11
East River
52.49
2
9
Dixon, Ari
10
The Bolles
52.73
2
10
Price, Michael
10
Raines
52.76
3
11
Rader, Sean
12
Creekside
53.03
2
12
Martin, Charlie
10
Harvest Comm
53.11
3
13
Dudley, CJ
12
West Orange
53.39
3
14
Hale, Ryan
11
Centerville
53.61
2
15
Heffner, Tyler
12
Middleburg
53.87
2
16
King, Keeshaun
12
Bishop Kenny
54.00
3
17
Comernisky, Cody
11
Bartram Trail
54.35
2
18
Fonger, Max
12
Bishop Kenny
54.49
3
19
Fisher, Kyle
12
Bishop Snyder
54.56
3
20
Walker, Chris
12
Cocoa
54.75
4
21
Arellano, Adrian
10
John A Ferguson
54.90
3
22
Bibbs, Derran
11
DeLand
55.14
5
23
Thomas, Shamari
9
Robert E Lee Sen
55.48
4
24
Davis, Terrance
9
Kathleen
55.73
2
25
McCarthy, Edward
12
Creekside
56.08
5
26
Robles, Christian
10
Providence
56.87
5
27
Allen, Andrew
12
Harvest Comm
57.21
4
28
Bhatia, Sunny
10
St Johns Country
57.25
5
29
brown, samuel
11
Matanzas
58.21
4
30
Asuncion, Alex
9
Bishop Snyder
58.78
5
31
Jones, Quantrevis
10
Robert E Lee Sen
58.86
5
32
clark, christen
12
Matanzas
59.15
4
33
Wool, Jesse
12
Calvary Christia
59.37
5
34
Clark, Kobie
11
Providence
1:01.56
5
35
Barnett, Courtney
11
Lake Mary
1:03.98
5
Mens 400m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jeter, Jarad
10
Charleston South
47.54
1
2
Agyemang-Duah, Her
9
Saint Leo
48.12
2
3
Etgen, Cortland
11
ETC
48.24
1
4
hammond, joshua
Unattached
48.70
1
5
Noel, Abraham
11
North Florida
48.88
2
6
Clarke, Jordan
10
Webber Internati
49.04
2
7
Mejias, Eric
9
Webber Internati
49.20
1
8
Briscoe, Mario
Life Speed
49.23
1
9
Gorbea, Justin
10
Unattached
49.29
1
10
Rolle, Cecil
11
North Florida
49.49
3
11
Davis, Jamel
9
Bethune-Cookman
49.82
2
12
Griffin, Jeremy
11
Limestone
49.91
1
13
Mims, Justin
Unattached
50.06
2
14
Robb, Desmond
9
North Florida
50.13
2
15
Frenot, Jean
12
Embry-Riddle
50.66
2
16
Owiti, Keith
10
Williams
51.07
3
17
Stanley, Brandon
12
Limestone
51.13
3
18
Perine, Devonte
12
Webber Internati
52.13
3
19
Watson, Thomas
9
Saint Leo
52.46
3
20
Stief, Josh
9
Embry-Riddle
53.20
3
21
Thomas, Gabriel
9
Embry-Riddle
53.75
3
22
Squillace, Skylar
12
North Florida
54.93
3
23
Bernard, Dustin
12
Limestone
56.58
4
Mens 800m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ashbacher, Kolin
12
Palmetto Ridge
1:56.16
1
2
Hogan, Emare
9
Dr Phillips
1:56.23
1
3
James, Rayford
12
Robert E Lee Sen
1:56.75
1
4
Andreason, Caleb
12
Centerville
1:57.47
1
5
Llewellyn, Andrew
12
Countryside Seni
1:58.20
1
6
Wynn, Ka'Deem
10
Flagler Palm Coa
1:59.83
1
7
Gehret, James
11
Bishop Snyder
2:00.48
2
8
Norton, Wesley
12
Stanton College
2:01.78
3
9
Pineiro, Keneth
12
DeLand
2:02.28
1
10
Barton, Jimmy
11
Centerville
2:02.35
2
11
Yancey, Cullen
11
West Orange
2:02.78
2
12
Yarborough, David
12
Bishop Kenny
2:03.68
1
13
Bermudez, Adrian
11
John A Ferguson
2:03.93
2
14
Marti, River
11
Matanzas
2:04.24
2
15
Herrera, Julian
12
John A Ferguson
2:04.60
2
16
Clark, Troy
12
Mt Dora
2:05.32
2
17
Ramos, Ramon
12
Lake Mary
2:05.41
2
18
Aulenbach, Cory
11
Bartram Trail
2:05.44
2
19
Williams, Dominic
10
Robert E Lee Sen
2:06.09
3
20
Brito, Axel
11
First Coast
2:06.33
4
21
Mills, Dalton
11
Bartram Trail
2:06.36
2
22
Pierre-Louis, Your
11
Creekside
2:07.18
2
23
Corinealdi, Justin
10
Celebration
2:07.41
2
24
Trask, Cole
11
Lake Mary
2:07.62
2
25
Nields, Isaiah
9
Harvest Comm
2:07.65
4
26
Gerry, Mason
10
Bishop Kenny
2:07.92
3
27
Jones, Crisman
12
Ponte Vedra
2:08.92
3
28
Moore, Dustin
12
Creekside
2:09.11
2
29
Petty, deandre
10
Andrew Jackson
2:11.11
2
30
Rabalais, Ross
11
Nease
2:13.30
3
31
Rollins, Tyler
9
DeLand
2:14.84
4
32
Moon, Dominique
12
Cocoa
2:15.15
3
33
Hopkins, Matthew
10
Calvary Christia
2:15.31
4
34
Wright, Josiah
12
Flagler Palm Coa
2:16.51
3
35
Johansen, Erik
10
Calvary Christia
2:19.74
4
36
Aiosa, Gregory
10
St Johns Country
2:21.16
4
37
Spain, Zach
11
First Coast
2:22.98
4
38
Neri, Jackson
10
Bishop Snyder
2:24.16
4
39
Hayes, Jared
8
West Shore Jr./S
2:26.01
4
40
Daigle, Josiah
9
Providence
2:26.42
4
41
Sasscer, Josh
10
Harvest Comm
2:26.45
4
42
Sneed, Pierce
8
Providence
2:30.77
4
43
Colebrook, Darwin
12
Northeast (Oakla
2:32.41
3
44
Soto, Rene
12
Mt Dora
2:37.76
4
--
Mundy, Donovon
12
Andrew Jackson
FS
1
Mens 800m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Perignon, Tristan
10
Limestone
1:53.26
1
2
Brown, Ricy
11
Bethune-Cookman
1:54.26
1
3
Sapp, Maurice
11
North Florida
1:54.67
1
4
Boros, Billy
9
North Florida
1:55.28
1
5
Wear, James
9
Tampa
1:55.59
1
6
White, Matt
12
Colby (ME)
1:55.74
1
7
Mays, Jamin
10
Embry-Riddle
1:56.38
1
8
Acuna, Cristian
9
North Florida
1:56.53
1
9
Carpenter, Andrew
9
Embry-Riddle
1:57.83
2
10
Edwards, Albert
11
Unattached
1:57.86
2
11
Mullin, James
9
Saint Leo
1:58.98
3
12
Boria, Jessie
9
Tampa
1:59.18
2
13
Schneider, Eric
11
Williams
1:59.60
1
14
Sumagpang, Taylor
11
Unattached
1:59.69
2
15
Bez, Niclas
9
Saint Leo
1:59.94
3
16
Schmick, Brennen
9
Webber Internati
2:00.19
2
17
Larson, Ryan
10
Embry-Riddle
2:00.87
2
18
Dunne, Carl
10
Saint Leo
2:00.93
2
19
Barry, Tom
9
Colby (ME)
2:01.02
2
20
Langenberg, Bradle
Unattached
2:01.45
2
21
Madigan, Sean
11
Colby (ME)
2:01.94
3
22
Sport, Hunter
9
North Florida
2:01.99
1
23
Brown, Rashaard
9
Bethune-Cookman
2:02.68
3
24
Billings, Scott
9
Tampa
2:03.46
3
25
Garcia, Joseph
9
Unattached
2:03.79
2
26
White, Joseph
12
Unattached
2:04.82
3
27
Tivis, Marcus
9
Tampa
2:05.77
3
28
Fulton, Joshua
Unattached
2:06.04
2
29
Parker, Corey
10
Limestone
2:06.73
3
30
Pancotto Jr, Micha
12
Florida Runn
2:06.75
3
31
Vicens, Jan Carlo
9
Webber Internati
2:07.18
3
32
Armor, James
9
Embry-Riddle
2:07.99
2
33
Post, Robert
9
Webber Internati
2:08.80
3
34
Hyszczak, Dan
11
Colby (ME)
2:11.44
3
35
Simpson, Ronald
10
Bethune-Cookman
2:13.13
3
Mens 1500m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fuller, Jacob
9
North Florida
3:55.36
1
2
Kraus, Zach
11
Embry-Riddle
3:59.17
1
3
Townsend, Cole
11
Williams
3:59.32
1
4
CHELIMO, DAVID
9
Colby (ME)
4:00.97
2
5
Bryan, Jeremy
10
North Florida
4:01.00
1
6
Beaudoin, Andrew
11
Williams
4:02.22
2
7
Hernandez, Alec
11
Embry-Riddle
4:03.03
1
8
Damato, Michael
9
North Florida
4:03.24
1
9
Wolf, Nick
12
Williams
4:03.50
1
10
Folsom, David
9
Williams
4:03.54
1
11
Yannacone, Steven
9
Williams
4:03.95
2
12
Bez, Niclas
9
Saint Leo
4:04.93
1
13
Kistinger, Kyle
10
Williams
4:04.97
2
14
Ketter, Daniel
10
Bethune-Cookman
4:05.00
1
15
Haynes, Chris
12
North Florida
4:05.28
1
16
Bryan, Justin
10
North Florida
4:05.51
1
17
Simpson, Scott
9
North Florida
4:06.63
2
18
Greenlee, Chris
12
Colby (ME)
4:07.15
2
19
Schmick, Brennen
9
Webber Internati
4:07.18
2
20
Hale, Peter
9
Williams
4:08.26
2
21
Mullin, James
9
Saint Leo
4:08.55
2
22
Stathis, Constanti
NA
Unattached
4:08.58
2
23
Long, Zachary
9
Charleston South
4:08.62
2
24
Covert, Travis
9
North Florida
4:09.04
2
25
Burrington, Samuel
9
Williams
4:09.08
2
26
Prince, Jesse
12
Valdosta State
4:09.82
1
27
Claborn, Casey
Valdosta State
4:10.49
2
28
Lenz, Valentin
10
Saint Leo
4:10.60
2
29
GAGNON, GRIFFIN
9
Colby (ME)
4:11.06
2
30
Millman, Chris
10
Colby (ME)
4:11.68
2
31
Langenberg, Bradle
Unattached
4:12.65
3
32
Lintz, Palmer
10
Embry-Riddle
4:13.74
3
33
Dunne, Carl
10
Saint Leo
4:13.76
1
34
White, Matt
12
Colby (ME)
4:13.96
2
35
Jowers, Tyler
9
Flagler
4:15.12
3
36
Brown, Steven
10
Saint Leo
4:18.20
3
37
Matuszczak, Rafal
9
Saint Leo
4:18.23
2
38
Vicens, Jan Carlo
9
Webber Internati
4:18.34
3
39
Post, Robert
9
Webber Internati
4:25.70
3
40
Simons, Tre
11
Limestone
4:26.40
3
41
Herwig, Andrew
10
Colby (ME)
4:27.17
3
42
Garcia, Joseph
9
Unattached
4:29.83
2
43
Darazi, Michael
9
Limestone
4:31.56
3
44
Wright, David
9
Webber Internati
4:33.07
3
45
Ozery, Matan
9
Florida Runn
4:34.33
3
46
Cuervo, Pedro
9
Florida Southern
4:41.53
3
47
Runnells, Chris
12
Limestone
4:42.03
3
48
Pancotto Jr, Micha
12
Florida Runn
4:47.27
3
49
Rembert, Royce
9
Limestone
4:52.38
3
50
Kennicott, Brent
9
Florida Runn
4:53.78
3
Mens 1600m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pineiro, Keneth
12
DeLand
4:22.52
1
2
Tampa, David Cash
11
Creekside
4:23.14
1
3
James, Rayford
12
Robert E Lee Sen
4:23.67
1
4
Shaffer, Chris
12
Satellite
4:24.24
1
5
Diaz, Nick
11
Miami Sunset
4:25.23
1
6
Norton, Wesley
12
Stanton College
4:27.11
1
7
Aman, William Chri
11
Lake Mary
4:28.74
1
8
Clark, Troy
12
Mt Dora
4:29.74
1
9
Gehret, James
11
Bishop Snyder
4:30.74
1
10
Gilhooley, Kevin
12
DeLand
4:30.97
2
11
Kemp, Noah
12
St Augustine
4:31.44
1
12
Ramcharran, Anthon
11
Majory Stoneman
4:31.97
1
13
Stellhorn, Ryan
11
Bartram Trail
4:32.06
1
14
Vaughan, Connor
11
Episcopal (Jacks
4:32.48
2
15
Hulzebos, Jonathan
12
Lakeland
4:32.52
1
16
Williams, Dominic
10
Robert E Lee Sen
4:36.25
1
17
Denson, Drew
12
Astronaut
4:36.33
1
18
Garcia, Roman
12
Miami Sunset
4:36.40
2
19
Battle, Brandon
11
Stanton College
4:37.49
2
20
Bigden, Joshua
12
Orange Park
4:38.60
2
21
Williams, Sam
12
Centerville
4:39.27
2
22
DeGale, Ryan
11
Lake Mary
4:39.62
2
23
O'Linn, Sean
12
Ponte Vedra
4:40.62
2
24
Pantelides, Mitche
11
Calvary Christia
4:41.95
2
25
Conville, Liam
11
Matanzas
4:42.96
3
26
Robin, Chris
11
Calvary Christia
4:43.03
3
27
Rodriguez, Leonard
10
John A Ferguson
4:43.55
3
28
Nields, Isaiah
9
Harvest Comm
4:44.25
3
29
Kash, Jonathan
10
West Orange
4:44.43
2
30
Rabalais, Ross
11
Nease
4:45.44
3
31
Fitzgerald, Conor
11
Satellite
4:45.54
3
32
Perez, David
11
Matanzas
4:45.56
3
33
Lawrence, Adam
12
Dr Phillips
4:45.74
2
34
Ossi, Husam
11
Bishop Kenny
4:49.40
2
35
Butler, Beau
10
Bishop Kenny
4:50.48
2
36
Bias, Zack
11
Creekside
4:51.68
1
37
Hayes, Jared
8
West Shore Jr./S
4:52.28
3
38
Hart, Drew
11
First Coast
4:55.36
3
39
Neri, Jackson
10
Bishop Snyder
4:56.69
2
40
Verdecia, Daniel
10
John A Ferguson
4:59.83
3
41
Cordero IV, Luis R
12
Flagler Palm Coa
5:00.54
3
42
Mauriello, John Pa
12
Ponte Vedra
5:03.63
3
43
Ewing, Jacob
10
Gainesville
5:10.08
2
44
Daigle, Josiah
9
Providence
5:11.25
3
45
Parziale, Justin
11
Nease
5:11.29
3
46
Corinealdi, Justin
10
Celebration
5:17.44
3
47
Curry, Chris
10
Robert E Lee Sen
5:20.45
3
48
Deng, Buay
10
Robert E Lee Sen
5:21.64
3
49
Jorgensen, Eli
10
Harvest Comm
5:23.06
3
50
Petrizzo, Zachary
9
Father Lopez
5:23.73
3
51
Messer, Chris
7
Providence
5:34.61
3
Mens 3200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Greenup, Ronny
12
Miami Sunset
9:36.53
1
2
Llewellyn, Andrew
12
Countryside Seni
9:37.30
1
3
Margetts, Alex
11
Majory Stoneman
9:50.14
1
4
Clark, Troy
12
Mt Dora
9:54.30
1
5
Aman, William Chri
11
Lake Mary
9:55.79
1
6
McNamara, Patrick
11
Admiral Farragut
9:57.67
1
7
DeGale, Ryan
11
Lake Mary
9:58.72
1
8
Conville, Liam
11
Matanzas
9:59.15
1
9
Ramcharran, Anthon
11
Majory Stoneman
10:02.11
1
10
Perez, David
11
Matanzas
10:02.61
1
11
Lawrence, Adam
12
Dr Phillips
10:03.94
1
12
Kemp, Noah
12
St Augustine
10:04.94
1
13
Monteau, Andrew
12
Buchholz
10:07.22
1
14
Sharpe, Alec
12
Bishop Kenny
10:07.49
1
15
Andrilenas, Justin
11
Nease
10:08.33
1
16
Roa, Brandon
12
Flagler Palm Coa
10:08.90
1
17
Garrett, Ashton
11
Flagler Palm Coa
10:14.13
1
18
Bubar, Jordan
10
Bartram Trail
10:14.58
1
19
Saiki, Santiago
12
John A Ferguson
10:16.85
1
20
Hulzebos, Jonathan
12
Lakeland
10:20.12
1
21
Wilamowski, Jonah
12
Bishop Snyder
10:22.45
2
22
Robbins, Phillip
12
Tampa Jesuit
10:25.62
2
23
Slaven, Corey
12
St Augustine
10:27.06
1
24
Dougherty, John
11
Buchholz
10:28.24
1
25
Kaldor, James
10
Bishop Kenny
10:28.27
1
26
Hart, Drew
11
First Coast
10:32.47
2
27
Pratt, Tyler
10
Tampa Jesuit
10:33.54
2
28
McClure, Connor
11
Creekside
10:33.79
1
29
Verdecia, Daniel
10
John A Ferguson
10:34.37
2
30
Chiotti, Eric
10
Bishop Kenny
10:41.14
2
31
Luke, Reagan
12
Fleming Island
10:42.03
2
32
Kerr, Michael
11
Bartram Trail
10:44.50
2
33
Braswell, Zach
11
Rockledge
10:45.43
2
34
Cornejo, Gabe
10
DeLand
10:46.04
2
35
Vaughan, Trevor
10
Satellite
10:47.67
2
36
Kessler, Andrew
10
Ponte Vedra
10:55.53
2
37
Sanford, Danny
11
Bishop Kenny
10:57.12
2
38
Kramer, Corbin
11
Rockledge
11:03.00
2
39
Ward, Andrew
12
Gainesville
11:08.87
2
40
Hutton, John
9
Robert E Lee Sen
11:15.79
2
41
Montgomery, Colin
10
St Johns Country
11:21.29
2
42
Interlandi, Marco
11
Bishop Snyder
11:25.49
2
43
Xiang, Jerry
10
Nease
11:27.10
2
44
Gil, Javier
11
West Orange
11:29.01
2
45
Goodwin, Blaine
10
West Orange
11:34.65
2
46
Benefiel, Brady
9
Lake Mary Prep
11:38.18
2
47
Bunker, Christian
10
Stanton College
11:46.13
2
48
Martocci, Sam
10
Fleming Island
11:54.99
2
49
Cox, Steve
10
Lake Weir
11:59.19
2
50
Kersey, Greg
9
Bradford
12:11.75
2
51
Soto, Rene
12
Mt Dora
12:18.08
2
52
Silva, Sebastian
11
Father Lopez
13:05.02
2
--
Diaz, Nick
11
Miami Sunset
DNF
1
Mens 5000m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Inde, Aldis
11
Williams
14:55.86
1
2
Lee, Chris
12
Williams
14:58.40
1
3
Mazaheri, Bijan
10
Williams
15:04.70
1
4
McKenna, Paul
9
Embry-Riddle
15:05.21
1
5
Yanichko, Chris
12
Florida Southern
15:07.73
1
6
Ormsby, Bobby
9
Florida Southern
15:17.44
1
7
Tomchinsky, David
12
Florida Southern
15:19.21
1
8
Rego, Christopher
12
Unattached
15:20.04
1
9
Moses, Jon
9
Florida Southern
15:36.17
1
10
DeWitt, Geremy
11
Tampa
15:38.93
1
11
Trebilcock, Chris
12
Florida Southern
15:43.23
1
12
Vallar, James
9
North Florida
15:48.53
1
13
Hoffman, Matthew
9
Tampa
15:50.65
1
14
Licht, Caleb
11
North Florida
15:51.38
1
15
Zwijacz, Mike
12
Tampa
15:52.54
1
16
Van Natter, Cody
9
Florida Southern
15:56.98
1
17
Butler, Kyle
11
Florida Southern
16:04.31
1
18
Taylor, Kyle
12
Tampa
16:05.78
1
19
Graves, Matt
9
Embry-Riddle
16:10.24
1
20
Jose, Perez
10
Florida Southern
16:13.31
1
21
Spradlin, Ray
11
Florida Runn
16:22.41
1
22
Carosi, Andrew
9
Embry-Riddle
16:33.24
1
23
Breeden, Caleb
9
Charleston South
16:34.49
1
24
Lohner, Rafael
12
Saint Leo
16:39.53
1
25
Munsch, Cory
9
Tampa
16:40.93
1
26
Hill, Patrick
9
Saint Leo
16:41.81
1
27
Urbaniak, Adam
9
Saint Leo
16:49.39
1
28
McGonangle, Brenda
9
Tampa
16:51.19
1
29
Estrada, Andrew
10
Colby (ME)
16:51.94
1
30
Oldanie, Aaron
9
Tampa
16:55.84
1
31
Coull, Andrew
11
Florida Southern
16:56.43
1
32
Brown, Steven
10
Saint Leo
16:57.04
1
33
McDermet, Jeremy
9
Jacksonville
16:57.94
1
34
Swing, Scott
9
Limestone
16:58.35
1
35
Crews, Kyle
9
Jacksonville
17:03.26
1
36
Hill, David
10
Saint Leo
17:13.56
1
37
O'Donnell, Thomas
9
Colby (ME)
17:15.05
1
38
VanBuren, Kyle
9
Saint Leo
17:15.30
1
39
Selzer, Logan
11
Florida Southern
17:17.25
1
40
Steagall, Chase
10
Limestone
17:22.31
1
41
Papac, Kevin
10
Saint Leo
17:33.95
1
42
Smith, Shawn
11
Limestone
17:43.50
1
43
Kielty, Patrick
12
Florida Runn
18:29.37
1
44
Basin, Matthew
10
Saint Leo
18:35.70
1
Mens 2k Steeple High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Crisman
12
Ponte Vedra
6:44.03
1
2
Lyons, John
10
Lake Mary
6:47.15
1
3
Saiki, Santiago
12
John A Ferguson
6:56.32
1
4
Jackson, Jonathan
10
Nease
7:06.23
1
5
Raposo, Matthew
12
John A Ferguson
7:11.31
1
6
Chiotti, Eric
10
Bishop Kenny
7:12.92
1
7
Bolger, Mason
12
Lake Mary
7:13.04
1
8
Slaven, Corey
12
St Augustine
7:14.20
1
9
Davey, Mark
9
Ponte Vedra
7:25.57
1
10
Rhodes, Todd
12
Fleming Island
7:29.13
1
11
Colasanti, Anthony
11
Matanzas
7:38.37
1
12
Demps, Anthony
11
Creekside
7:40.68
1
13
Montgomery, Colin
10
St Johns Country
7:41.77
1
14
Hashtak, John
10
Fleming Island
7:53.75
1
15
Hodge, Oliver
10
Nease
8:01.46
1
16
Butts, Nick
10
Stanton College
8:08.93
1
17
Kroul, Tyler
11
Matanzas
8:09.38
1
Mens 3k Steeple University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vazquez, Gilbert
12
Florida Southern
9:58.81
1
2
Bell, Tyler
9
North Florida
10:18.89
1
3
Riggs, Jason
11
Embry-Riddle
10:40.08
1
4
Sandreuter, Stefan
10
Colby (ME)
10:57.24
1
Mens 110m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Kelvin
12
Palm Bay
14.55
nwi
1
2
Amos, Jemarruse
12
Raines
14.61
nwi
1
3
Thomas, Damion
9
Northeast (Oakla
15.07
nwi
1
4
Thomas, Javon
12
Dr Phillips
15.41
nwi
1
5
D'Haiti, Edwin
12
Dr Phillips
15.63
nwi
1
6
Hancock, Zach
11
West Orange
15.72
nwi
1
7
Dixon, Jonathan
11
The Bolles
15.79
nwi
1
8
Koike, Hunter
12
Nease
15.88
nwi
1
9
Jones, Devin
12
Fleming Island
15.95
nwi
1
10
Lott, David
10
Bartram Trail
16.63
nwi
2
11
Jordan, Donovan
11
Fleming Island
17.00
nwi
2
12
Wallenberg, Will
11
Matanzas
17.26
nwi
2
13
Clermont, Jeremy
10
Bishop Kenny
17.34
nwi
2
14
Cavallaro, Slade
10
Flagler Palm Coa
17.64
nwi
2
15
Fonger, Jake
9
Bishop Kenny
17.83
nwi
2
16
Kelly, Khali'd
10
Bishop Snyder
18.56
nwi
3
17
Dixon, Ari
10
The Bolles
18.81
nwi
3
18
Simon, Jeffrey
11
Matanzas
18.85
nwi
3
19
Morgann, Kenny
12
Centerville
19.19
nwi
2
20
Henry, Micheal
11
Lake Mary
19.24
nwi
2
21
Barthellemy, Darvi
10
Flagler Palm Coa
19.62
nwi
3
22
Cooper, Austin
11
Bishop Snyder
19.66
nwi
3
23
Rivers, Joshua
10
First Coast
19.78
nwi
2
24
Holt, Carter
11
Creekside
19.90
nwi
3
25
Goodwin, Jeff
10
Northside Christ
21.00
nwi
3
Mens 110m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banks, Tremayne
11
Bethune-Cookman
14.01
+0.4
1
2
Washington, Herman
12
Michigan
14.27
+0.4
1
3
Gavin, Erick
12
Michigan
14.62
+0.4
1
4
Vanblount, Darius
9
North Florida
14.88
+0.4
1
5
Bouldin, Dante
12
North Florida
15.34
+0.4
1
6
Burgman, Marques
9
North Florida
15.37
+0.4
1
7
Dori, Alex
11
Embry-Riddle
15.70
+0.4
1
8
Owumi, Justin
12
Colby (ME)
15.88
+0.4
1
Mens 110m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Banks, Tremayne
11
Bethune-Cookman
13.96
+1.3
1
2
Washington, Herman
12
Michigan
14.19
+1.4
2
3
Gavin, Erick
12
Michigan
14.28
+1.4
2
4
Vanblount, Darius
9
North Florida
14.80
+1.3
1
5
Burgman, Marques
9
North Florida
14.95
+1.4
2
6
Bouldin, Dante
12
North Florida
15.22
+1.3
1
7
Scott, Marshawn
9
Limestone
15.40
+1.3
1
8
Dori, Alex
11
Embry-Riddle
15.51
+1.3
1
9
Owumi, Justin
12
Colby (ME)
15.83
+1.4
2
10
Davis, Nnamdi
11
Bethune-Cookman
15.98
+1.3
1
11
Summers, Landon
9
Colby (ME)
16.76
+1.3
1
12
Turner, Cameron
Embry-Riddle
17.05
+1.3
1
13
Ciccarelli, Dylan
10
Colby (ME)
17.77
+1.4
2
14
Walker, Jordan
Jacksonville
18.03
+1.4
2
15
Riggins, Curtis
12
Bethune-Cookman
20.00
+1.4
2
Mens 300m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas, Javon
12
Dr Phillips
39.51
1
2
Koike, Hunter
12
Nease
40.41
1
3
Thomas, Damion
9
Northeast (Oakla
40.51
1
4
Amos, Jemarruse
12
Raines
40.82
2
5
Escotto, Alexis
12
Celebration
41.45
2
6
Hancock, Zach
11
West Orange
41.52
1
7
Dixon, Jonathan
11
The Bolles
41.80
2
8
D'Haiti, Edwin
12
Dr Phillips
41.83
1
9
Anthony, Caleb
10
Centerville
41.96
2
10
Folston, James
12
Cocoa
42.07
1
11
Henry, Micheal
11
Lake Mary
42.51
3
12
Motley, Ilyyas
Centerville
42.66
3
13
Trice, Nyles
11
First Coast
43.17
4
14
Clermont, Jeremy
10
Bishop Kenny
43.36
3
15
Williams, Kelvin
12
Palm Bay
43.51
1
16
Cavallaro, Slade
10
Flagler Palm Coa
43.64
3
17
Motley, Xavior
10
Centerville
43.94
3
18
Kelly, Khali'd
10
Bishop Snyder
44.10
4
19
Scott, Isaac
11
Providence
44.11
4
20
Dobbs, Chris
12
Cocoa
44.59
4
21
Simon, Jeffrey
11
Matanzas
44.72
5
22
Morgann, Kenny
12
Centerville
44.74
2
23
Bolger, Mason
12
Lake Mary
44.81
4
24
Holt, Carter
11
Creekside
44.87
4
25
Cantave, Marcus
10
Matanzas
46.74
5
26
Meyer, Dylan
12
Creekside
46.82
5
27
Barthellemy, Darvi
10
Flagler Palm Coa
47.13
5
28
Fisher, Kyle
12
Bishop Snyder
48.08
5
Mens 400m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sneller, Troy
12
Michigan
53.21
1
2
Crompton, Kyle
9
North Florida
53.29
1
3
Dori, Alex
11
Embry-Riddle
55.80
1
4
Hemingway, Jon
12
Embry-Riddle
57.26
1
5
Scott, Marshawn
9
Limestone
57.33
1
6
Sahlberg, Brett
11
Colby (ME)
58.03
1
7
Martinez, Andrew
11
Colby (ME)
58.79
2
8
Ciccarelli, Dylan
10
Colby (ME)
59.29
1
9
Summers, Landon
9
Colby (ME)
1:00.64
2
10
Fruitiger, William
9
Limestone
1:04.32
2
--
Parker, Michael
11
Michigan
DNF
1
Mens 4x100m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Marshall
,
Gaines
,
Brown
,
Bryant
Dr Phillips
41.83
1
2
Oliver
,
Simmons
,
Pringle
,
Warren
Raines
41.93
1
3
Byrd
,
Blanding
,
Robinson
,
Huggins
Flagler Palm Coa
42.06
1
4
Pratt
,
Gardner
,
Jackson
,
Dean
Cocoa
42.43
1
5
Dorzin
,
Salazar
,
Alcenord
,
Pierre
Northeast (Oakla
43.77
1
6
Daniels
,
Brown
,
Patterso
,
Fisher
Episcopal (Jacks
44.09
1
7
Relay Team
Bishop Kenny
44.42
2
8
Capella
,
Elbery
,
Westbroo
,
Williams
Lake Mary
44.57
1
9
Odom
,
Williams
,
Jones
,
Bryant
Robert E Lee Sen
45.04
2
10
Relay Team
Matanzas
45.10
2
11
Carranza
,
Carrodeg
,
Candeau
,
Claro
John A Ferguson
45.70
2
12
Nioso
,
Vermilya
,
Wakefiel
,
Wakefiel
Providence
47.15
2
--
Rivers
,
Hall
,
Lewis
,
Brown
First Coast
DQ
2
Mens 4x100m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Murray
,
Johnson
,
Drummond
,
Jeter
Charleston South
41.45
1
2
Carew
,
Dunbar
,
DiGregor
,
Bullock
Embry-Riddle
42.90
1
--
Druskat
,
Donnelly
,
Grant
,
McGuinne
Colby (ME)
DNF
1
Mens 4x400m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hogan
,
Smith
,
Thomas
,
Bryant
Dr Phillips
3:20.49
1
2
Sanabria
,
Bermudez
,
Candeau
,
Carrodeg
John A Ferguson
3:27.04
1
3
Fletcher
,
Gordon
,
Salazar
,
Thomas
Northeast (Oakla
3:29.18
1
4
Pratt
,
Charles
,
Folston
,
Stephens
Cocoa
3:30.09
1
5
Andreaso
,
Hale
,
Harmon
,
Larkin
Centerville
3:32.12
1
6
Relay Team
Bishop Kenny
3:35.36
2
7
Rader
,
Pierre-L
,
Lyttle
,
Tampa
Creekside
3:36.55
1
8
Rhymor
,
Thomas
,
Williams
,
James
Robert E Lee Sen
3:38.94
2
9
Allen
,
Bellingr
,
Nields
,
Martin
Harvest Comm
3:39.50
2
10
Henry
,
Westbroo
,
Bolger
,
Harris
Lake Mary
3:40.66
2
Mens 4x400m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Noel
,
Robb
,
Sapp
,
Squillac
North Florida
3:18.00
1
2
Relay Team
Unattached
3:18.75
1
3
Carpente
,
Mays
,
Hernande
,
Larson
Embry-Riddle
3:22.69
1
4
White
,
Harris
,
Druskat
,
Clarke
Colby (ME)
3:25.34
1
5
Ciccarel
,
Donnelly
,
Martinez
,
Summers
Colby (ME)
3:34.50
1
6
Chelimo
,
Millman
,
Gagnon
,
Greenlee
Colby (ME)
3:34.68
1
7
Barry
,
Herwig
,
Hyszczak
,
Grant
Colby (ME)
3:34.85
1
--
Parker
,
Sneller
,
Nolan
,
Duncan
Michigan
DNF
1
Mens 4x800m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Andreaso
,
Barton
,
Hughes
,
Larkin
Centerville
8:09.20
1
2
Smith
,
Hogan
,
Bradshaw
,
D'Haiti
Dr Phillips
8:09.35
1
3
Wynn
,
Wright
,
Centi
,
Pacifico
Flagler Palm Coa
8:18.22
1
4
Relay Team
Lake Mary
8:19.59
1
5
Relay Team
Bishop Kenny
8:20.81
1
6
Sanabria
,
Saiki
,
Rodrigue
,
Raposo
John A Ferguson
8:22.14
1
7
Relay Team
Creekside
8:22.55
1
8
Hopkins
,
Johansen
,
Pantelid
,
Robin
Calvary Christia
8:39.87
1
9
Relay Team
Ponte Vedra
8:40.53
1
10
Fowler
,
Bickerst
,
Selvage
,
Hightowe
Mandarin
8:42.03
1
11
Relay Team
Bartram Trail
8:50.79
1
12
Relay Team
Bishop Snyder
9:09.50
1
13
Sasscer
,
Jorgense
,
Nields
,
Allen
Harvest Comm
9:32.91
1
Mens 4x800m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Larson
,
Carpente
,
Hernande
,
Mays
Embry-Riddle
8:07.41
1
Mens Shot Put University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sievers, Derek
10
Michigan
16.92m
(55'6)
1
2
Gaumer, Justin
11
Michigan
16.58m
(54'4.75)
1
3
Rosenberg, Kevin
10
Northeastern
15.68m
(51'5.25)
1
4
German, Cleveland
12
Charleston South
13.67m
(44'10)
1
5
moore, Jacob
9
Charleston South
13.56m
(44'5.75)
1
6
Graham, Malik
9
Charleston South
13.21m
(43'4)
1
7
Sanchez, Steven
11
Limestone
12.86m
(42'2.25)
1
8
Farner, Zack
9
Embry-Riddle
12.39m
(40'7.75)
1
9
Lyons, Christopher
9
Williams
11.36m
(37'3)
1
10
Morris, Micah
10
Limestone
11.33m
(37'2)
1
11
Herwig, Andrew
10
Colby (ME)
10.31m
(33'9.75)
1
12
Grace, Colton
9
Limestone
7.28m
(23'10.5)
1
Mens Discus High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Whittaker, Jamal
12
Apopka
173-09
(52.96m)
1
2
McFarland, Alan
12
Father Lopez
161-01
(49.10m)
1
3
Theus, Jeremiah
11
The Bolles
145-07
(44.37m)
1
4
Harris, Reid
11
Bishop Kenny
144-10
(44.15m)
1
5
Taylor, Jack
12
Tampa Jesuit
132-10
(40.49m)
1
6
Szemanski, Nick
12
Satellite
132-08
(40.44m)
1
7
Lyons, JaDarrius
12
Kathleen
131-00
(39.93m)
1
8
Kelly, Kevin
12
Father Lopez
124-00
(37.80m)
1
9
Reagor, Hunt
12
Bishop Kenny
123-00
(37.49m)
1
10
Coissy, Jayson
12
Northeast (Oakla
122-10
(37.44m)
1
11
Heideman, Tommy
10
Satellite
120-06
(36.73m)
1
12
Cossich, Stephen
11
Middleburg
120-03
(36.65m)
1
13
Berry, Walker
Interlachen
120-01
(36.60m)
1
14
May, David
12
Fleming Island
117-04
(35.76m)
1
15
Pryce, Justin
11
Northeast (Oakla
112-01
(34.16m)
1
16
Roop, Tim
12
Centerville
110-02
(33.58m)
1
17
Mohamed, Michael
12
Matanzas
108-05
(33.05m)
1
18
Delabat, Mark
11
John A Ferguson
103-10
(31.65m)
1
19
Jackson, Vincent
12
Tampa Jesuit
100-03
(30.56m)
1
20
Wheelis, Darris
11
Matanzas
100-00
(30.48m)
1
21
Bramer, Billy
11
First Coast
96-00
(29.26m)
1
22
Kennion, Rasheed
12
First Coast
92-05
(28.17m)
1
23
Fairchild, Grant
11
Harvest Comm
89-02
(27.18m)
1
24
Baker, Caleb
8
Mt Dora
84-04
(25.70m)
1
25
Hadden, Kenny
11
First Coast
81-11
(24.97m)
1
26
Asencio-Tovar, Ale
9
Flagler Palm Coa
80-09
(24.61m)
1
27
Meneses, Micheal
10
Lake Mary
79-04
(24.18m)
1
--
Odenigbo, Tito
12
Centerville
ND
(--)
1
--
Hinel, James
11
Creekside
ND
(--)
1
Mens Discus University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wells, Andrew
11
Pittsburgh
53.95m
(177'0)
1
2
Sievers, Derek
10
Michigan
51.72m
(169'8)
1
3
Gaumer, Justin
11
Michigan
48.79m
(160'0.75)
1
4
Kimbrough, Barry
11
Bethune-Cookman
43.49m
(142'8)
1
5
Graham, Malik
9
Charleston South
42.42m
(139'2)
1
6
moore, Jacob
9
Charleston South
41.07m
(134'8.75)
1
7
Farner, Zack
9
Embry-Riddle
40.17m
(131'9.5)
1
8
Minear, Brandon
9
Unattached
40.11m
(131'7)
1
9
Herwig, Andrew
10
Colby (ME)
27.73m
(90'11.5)
1
10
Walker, Jordan
Jacksonville
22.05m
(72'4)
1
Mens Javelin University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burk, Stephen
10
Michigan
68.10m
(223'5)
1
2
Shalaway, Ethan
9
Pittsburgh
63.47m
(208'2.75)
1
3
Benoit, Peter
NA
Embry-Riddle
53.41m
(175'2.75)
1
4
Turner, Kameron
12
Embry-Riddle
52.10m
(170'11)
1
5
Gallop, Clarence
9
Charleston South
47.75m
(156'7.75)
1
6
Dominy, Cameron
9
Charleston South
46.41m
(152'3)
1
7
Collins, Chris
9
Bethune-Cookman
43.98m
(144'3.5)
1
8
Minear, Brandon
9
Unattached
43.37m
(142'3.25)
1
9
Hammond, Atley
9
Charleston South
43.30m
(142'0.5)
1
10
Hemingway, Jon
12
Embry-Riddle
42.58m
(139'8.25)
1
11
Cashdollar, Daniel
9
Embry-Riddle
37.70m
(123'8.25)
1
12
Walker, Jordan
Jacksonville
32.89m
(107'10.75)
1
Mens Hammer University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bolton, Brad
10
Michigan
60.73m
(199'2.75)
1
2
Dennis, Ethan
12
Michigan
59.97m
(196'9)
1
3
Wells, Andrew
11
Pittsburgh
58.40m
(191'7)
1
4
German, Cleveland
12
Charleston South
57.07m
(187'2.75)
1
5
Gallop, Clarence
9
Charleston South
57.07m
(187'2.75)
1
6
Milder, Max
12
Northeastern
56.10m
(184'0.5)
1
7
Graham, Malik
9
Charleston South
47.35m
(155'4)
1
8
moore, Jacob
9
Charleston South
45.34m
(148'9)
1
9
Dillon, John
9
Williams
40.33m
(132'3.75)
1
10
Farner, Zack
9
Embry-Riddle
37.35m
(122'6.25)
1
11
Marcarelli, Matthe
9
Williams
36.02m
(118'2)
1
12
Joseph, Olivier
9
Williams
34.71m
(113'10.5)
1
13
Lyons, Christopher
9
Williams
30.81m
(101'0.75)
1
14
Sanchez, Steven
11
Limestone
30.50m
(100'0.75)
1
Mens High Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Victor, Jhonny
12
Celebration
6-02.00
(1.88m)
1
2
Claro, David
12
John A Ferguson
6-02.00
(1.88m)
1
3
Ardley, Keaaris
12
Bradford
5-10.00
(1.78m)
1
3
Pangel, Billy
11
DeLand
5-10.00
(1.78m)
1
3
Scott, Jerris
12
First Coast
5-10.00
(1.78m)
1
6
Appuzio, Daniel
8
Lake Mary Prep
5-10.00
(1.78m)
1
12
Brown, Anthony
11
Mandarin
5-08.00
(1.73m)
1
7
Cook, Alex
12
Creekside
5-08.00
(1.73m)
1
7
Proctor, Roderick
12
Dr Phillips
5-08.00
(1.73m)
1
9
Newberg, Dante
11
Tampa Jesuit
5-08.00
(1.73m)
1
9
shakir, tahiem
11
Matanzas
5-08.00
(1.73m)
1
9
Green, Chase
12
Satellite
5-08.00
(1.73m)
1
13
Roessler, Hunter
12
Crystal River
5-06.00
(1.68m)
1
13
Blacquiere, Alec
11
Bishop Kenny
5-06.00
(1.68m)
1
13
Melendez, William
11
Bartram Trail
5-06.00
(1.68m)
1
16
Edwards, Javarus
11
St Augustine
5-04.00
(1.63m)
1
--
Nioso, Jordan
9
Providence
NH
(--)
1
--
Harrison, Eric
11
Mt Dora
NH
(--)
1
--
Exavier, Wiscardy
10
Olympia
NH
(--)
1
--
Houle, Nick
11
Providence
NH
(--)
1
--
Stridacchio, Giann
10
Lake Mary
NH
(--)
1
--
Daguilh, Thad
11
Bartram Trail
NH
(--)
1
--
Kennion, Rasheed
12
First Coast
NH
(--)
1
--
King, Keeshaun
12
Bishop Kenny
NH
(--)
1
--
Barthellemy, Darvi
10
Flagler Palm Coa
NH
(--)
1
Mens High Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
James, Bradley
12
Michigan
1.98m
(6'5.75)
1
2
Medich, Nick
10
Unattached
1.98m
(6'5.75)
1
3
Lamberti, Louis
9
Michigan
1.93m
(6'3.75)
1
4
Sykes, Stephen
9
Michigan
1.93m
(6'3.75)
1
5
Krupa, Stephen
11
North Florida
1.93m
(6'3.75)
1
6
Chen, Youle
9
Williams
1.93m
(6'3.75)
1
7
Campbell, Terrell
9
Bethune-Cookman
1.88m
(6'2)
1
8
Harrison, Adam
9
Charleston South
1.88m
(6'2)
1
9
Walker, Jordan
Jacksonville
1.83m
(6'0)
1
10
Outhwaite, Ian
9
Williams
1.78m
(5'10)
1
--
Riggins, Curtis
12
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Maku, Richard
10
Embry-Riddle
NH
(--)
1
Mens Long Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Proctor, Roderick
12
Dr Phillips
21-08.25
(6.61m)
nwi
1
2
Newberg, Dante
11
Tampa Jesuit
21-03.00
(6.48m)
nwi
1
3
Rose, Cody
12
Bishop Kenny
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
4
Pringle, Rashaard
11
Raines
21-00.50
(6.41m)
nwi
1
5
Floyd, Garrison
12
Choctawhatchee
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
6
Daniels, Jonah
11
Episcopal (Jacks
20-10.75
(6.37m)
nwi
1
7
Gardner, Chauncey
10
Cocoa
20-09.75
(6.34m)
nwi
1
8
Fisher, Daniel
11
Episcopal (Jacks
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
9
Lawson, Jeremy
10
Gainesville
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
10
Motley, Ilyaas
10
Centerville
19-10.50
(6.06m)
nwi
1
11
King, Keeshaun
12
Bishop Kenny
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
12
Tucker, Jacoby
12
DeLand
19-08.75
(6.01m)
nwi
1
13
Westbrook, Nichola
11
Lake Mary
19-08.50
(6.01m)
nwi
1
14
Lockwood, Lashaud
12
St Augustine
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
15
Melendez, William
11
Bartram Trail
19-05.50
(5.93m)
nwi
1
16
Motley, Xavior
10
Centerville
19-05.25
(5.92m)
nwi
1
17
Mowen, Ryan
11
Father Lopez
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
18
Dobbs, Chris
12
Cocoa
19-03.00
(5.87m)
nwi
1
19
Schaffer, Isaiah
11
Bishop Snyder
19-00.25
(5.80m)
nwi
1
20
Candeau, David
11
John A Ferguson
18-06.75
(5.66m)
nwi
1
21
Everett, Michael
12
Middleburg
18-05.75
(5.63m)
nwi
1
22
Alleyne, Jacob
10
Mt Dora
18-04.75
(5.61m)
nwi
1
23
Robinson, Jimmie
11
Flagler Palm Coa
18-03.25
(5.57m)
nwi
1
24
Lewis, Daryl
10
First Coast
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
25
Goodwin, Jeff
10
Northside Christ
18-01.25
(5.52m)
nwi
1
26
Wallenberg, Will
11
Matanzas
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
26
Gardner, Alex
12
Raines
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
28
Griffin, Asante
11
Cocoa Beach
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
29
Williams, Kenneth
11
Lake Mary
17-09.25
(5.42m)
nwi
1
30
Kelly, Khali'd
10
Bishop Snyder
16-10.25
(5.14m)
nwi
1
31
McCoy, Jamal
12
Nease
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
32
Strickland, Brando
10
Flagler Palm Coa
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
33
Carranza, Sean
12
John A Ferguson
16-00.25
(4.88m)
nwi
1
--
Harrison, Eric
11
Mt Dora
ND
(--)
nwi
1
--
Hagan, Kasey
12
Bartram Trail
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Drummond, Braxton
11
Charleston South
7.63m w
(25'0.25)
+2.4
1
2
Cochran, Patrick
11
Michigan
7.54m w
(24'8.75)
+3.6
1
3
Fisher, Kenneth
9
Bethune-Cookman
7.52m w
(24'8)
+5.0
1
4
Collins, Caleb
9
North Florida
7.03m w
(23'0.75)
+2.5
1
5
Rooks, Demetrius
9
Bethune-Cookman
7.01m w
(22'11.75)
+2.1
1
6
Williams, Nicholas
10
Bethune-Cookman
6.92m w
(22'8.25)
+3.6
1
7
Wright, Jimel
11
Bethune-Cookman
6.86m w
(22'6)
+2.6
1
8
Bullock, James
10
Embry-Riddle
6.84m
(22'5.25)
+1.7
1
9
Delieces, Dario
10
Bethune-Cookman
6.67m w
(21'10.5)
+4.2
1
10
Coe, Avery
12
Charleston South
6.55m w
(21'5.75)
+3.7
1
11
Vincent, James
10
Michigan
6.43m
(21'1)
+0.2
1
12
Howard, Laquan
12
Bethune-Cookman
6.39m w
(20'11.5)
+4.2
1
13
Raimo, Nolan
10
Williams
6.25m w
(20'6)
+2.4
1
14
Mugurungi, Munyara
10
Limestone
6.22m w
(20'4.75)
+2.9
1
15
Grant, Jamaal
10
Colby (ME)
6.15m w
(20'2)
+4.4
1
16
Ouzts, Westley
11
Limestone
6.12m
(20'0.75)
+2.0
1
17
Davis, Nnamdi
11
Bethune-Cookman
6.08m w
(19'11.25)
+2.8
1
18
Sahlberg, Brett
11
Colby (ME)
6.06m w
(19'10.5)
+3.6
1
19
Pryzant, Reid
10
Williams
5.96m w
(19'6.5)
+7.3
1
Mens Triple Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Victor, Jhonny
12
Celebration
44-04.00
(13.51m)
nwi
1
2
Proctor, Roderick
12
Dr Phillips
44-02.00
(13.46m)
nwi
1
3
Dobbs, Chris
12
Cocoa
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
4
Amos, Jemarruse
12
Raines
41-11.50
(12.79m)
nwi
1
5
Goodwin, Jeff
10
Northside Christ
41-02.50
(12.56m)
nwi
1
6
Bracy, Emonte
11
Raines
41-00.00
(12.50m)
nwi
1
7
Tucker, Jacoby
12
DeLand
39-10.00
(12.14m)
nwi
1
8
Westbrook, Nichola
11
Lake Mary
39-07.00
(12.07m)
nwi
1
9
Daguilh, Thad
11
Bartram Trail
38-07.50
(11.77m)
nwi
1
10
Shannon, David
9
Lake Mary
38-03.50
(11.67m)
nwi
1
10
Alleyne, Jacob
10
Mt Dora
38-03.50
(11.67m)
nwi
1
12
Cooper, Austin
11
Bishop Snyder
36-11.00
(11.25m)
nwi
1
13
Washington, Chris
10
Cocoa
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
Mens Triple Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fisher, Kenneth
9
Bethune-Cookman
14.35m
(47'0.75)
+1.1
1
2
Howard, Laquan
12
Bethune-Cookman
14.09m
(46'2.5)
+1.9
1
3
Wright, Jimel
11
Bethune-Cookman
14.08m
(46'2.25)
+0.1
1
4
Maku, Richard
10
Embry-Riddle
13.55m
(44'5.25)
+0.4
1
5
Coe, Avery
12
Charleston South
13.43m
(44'0.5)
+0.7
1
6
Mugurungi, Munyara
10
Limestone
12.67m
(41'6.75)
+0.8
1
7
Ciccarelli, Dylan
10
Colby (ME)
12.16m
(39'10.5)
+0.3
1
8
Grant, Jamaal
10
Colby (ME)
12.10m
(39'8.25)
+0.9
1
9
Delieces, Dario
10
Bethune-Cookman
11.61m
(38'1)
+0.8
1
--
Ouzts, Westley
11
Limestone
FOUL
(--)
nwi
1
--
Owumi, Justin
12
Colby (ME)
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Glasser, Harry
12
The Bolles
15-06.00
(4.72m)
1
2
Frick, Michael
11
Bartram Trail
14-00.00
(4.27m)
1
3
Bell, David
11
Bishop Kenny
14-00.00
(4.27m)
1
4
Tiedge, Christophe
12
Hagerty
14-00.00
(4.27m)
1
5
Patrick, Timothy
11
Flagler Palm Coa
13-00.00
(3.96m)
1
6
Gruber, Chase
12
Creekside
12-06.00
(3.81m)
1
7
Thornell, Michael
12
Creekside
12-06.00
(3.81m)
1
10
Carranza, Sean
12
John A Ferguson
12-00.00
(3.66m)
1
11
Anderson, Tyler
11
Cedar Key
12-00.00
(3.66m)
1
8
Hagan, Kasey
12
Bartram Trail
12-00.00
(3.66m)
1
8
Lora, Kevin
12
DeLand
12-00.00
(3.66m)
1
12
Schrade, Josiah
11
DeLand
11-06.00
(3.51m)
1
13
Powers, Philip
11
St Johns Country
10-06.00
(3.20m)
1
14
Hidalgo, Eddie
10
Matanzas
9-06.00
(2.90m)
1
--
Tarquinio, Brayden
10
West Orange
NH
(--)
1
--
Santiago, Joseph
11
Bishop Snyder
NH
(--)
1
--
Garza, Ty
11
Nease
NH
(--)
1
--
Biro, Jack
10
Olympia
NH
(--)
1
--
Boyd, Colton
12
Flagler Palm Coa
NH
(--)
1
Mens Pole Vault University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shepherd, David
12
Unattached
5.01m
(16'5)
1
2
Amodio, Anthony
11
Florida
4.86m
(15'11.25)
1
3
Turner, Kameron
12
Embry-Riddle
4.56m
(14'11.5)
1
4
Bullock, James
10
Embry-Riddle
4.56m
(14'11.5)
1
5
Blessing, Marcus
11
North Florida
4.56m
(14'11.5)
1
6
Breier, Max
11
Embry-Riddle
4.41m
(14'5.5)
1
7
Wonderly, Clifford
9
Unattached
4.41m
(14'5.5)
1
8
Washburn, Clayton
9
North Florida
4.26m
(13'11.5)
1
8
McLean, Shelton
11
North Florida
4.26m
(13'11.5)
1
10
Lietzau, Zachary
9
Embry-Riddle
4.11m
(13'5.75)
1
10
Cashdollar, Daniel
9
Embry-Riddle
4.11m
(13'5.75)
1
12
Bales, A.J.
11
Embry-Riddle
4.11m
(13'5.75)
1
--
Strother, Pierre
11
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Dorsainvil, Princy
9
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
Womens 100m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hobbs, Chayla
9
First Coast
12.89
nwi
1
2
Simpkins, Deterric
12
Northside Christ
12.91
nwi
1
3
McKenith, Daija
12
Nease
13.03
nwi
1
4
Lee, Czdari
12
Bishop Snyder
13.11
nwi
3
5
Luster, Ebony
11
Lake Mary
13.12
nwi
2
6
Miller, Alantra
12
Bartram Trail
13.28
nwi
2
7
Williams, Diamond
11
Raines
13.30
nwi
2
8
Nelson, Ashley
9
Fleming Island
13.32
nwi
5
9
Hickmon, Makayla
11
Cypress Creek
13.33
nwi
3
10
Dawson, Kristen
10
Raines
13.34
nwi
1
10
Durbak, Keely
11
Calvary Christia
13.34
nwi
2
12
Griffin, Robyn
10
Kathleen
13.39
nwi
1
13
Shaffer, Artissa
10
Lake Mary
13.40
nwi
3
14
Myers, Tahjaye
12
Mandarin
13.47
nwi
1
15
William, Cayla
10
Kissimmee-Osceol
13.49
nwi
3
16
Brock, Kiley
11
Mt Dora
13.54
nwi
2
17
Stringer, Ahnyah
10
West Orange
13.62
nwi
6
18
Armster, Bre
11
Matanzas
13.63
nwi
4
19
porter, miricle
9
Matanzas
13.71
nwi
6
20
Burton, Leah
10
West Orange
13.81
nwi
5
21
Schilling, Kayla
12
Bishop Kenny
14.04
nwi
6
22
Tarver, Andreanika
10
Kathleen
14.12
nwi
4
23
Pauley, Nieca
10
Creekside
14.19
nwi
5
24
Taylor, Ariana
12
Northside Christ
14.21
nwi
4
25
O'Connor, Shanney
12
Celebration
14.22
nwi
7
25
Thompson, Keni
10
The Bolles
14.22
nwi
4
27
Parker, Cassidy
12
Bishop Kenny
14.25
nwi
7
28
Brooks, Sierra
10
Lake Mary Prep
14.28
nwi
6
29
Snead, Destini
11
Harvest Comm
14.30
nwi
5
30
Plummer, Emani
11
Creekside
14.57
nwi
7
31
Fletcher, Jordan
11
Bartram Trail
14.67
nwi
4
32
Hornsby, Maya
11
Harvest Comm
14.72
nwi
7
33
Bucarano, Maria
11
John A Ferguson
14.73
nwi
6
34
Little, Corbin
11
Providence
15.24
nwi
7
35
Gussie, Kielce
11
Bishop Snyder
15.34
nwi
7
36
Dunmore, Ayanna
11
Nease
15.37
nwi
7
--
Harris, Kaylah
11
Providence
FS
nwi
6
Womens 100m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tipton, Aarian
12
Georgia Southern
12.22
-0.7
1
2
Fordham, Jordan
10
Georgia Southern
12.46
-0.7
1
3
Onyilagha, Frances
12
Colby (ME)
12.89
-0.7
1
4
Felton, Alyssa
10
Georgia Southern
12.99
-0.7
1
Womens 100m University
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Walker, Courtney
11
Jacksonville
11.86
+1.0
1
2
Fordham, Jordan
10
Georgia Southern
12.03w
+3.0
5
3
Stone, Katie
12
Unattached
12.05
+0.6
4
4
Tipton, Aarian
12
Georgia Southern
12.12
+0.6
4
5
Felton, Alyssa
10
Georgia Southern
12.23w
+3.0
5
6
Smith, Breann
10
Webber Internati
12.35
+1.0
1
7
Onyilagha, Frances
12
Colby (ME)
12.43
+1.0
1
8
Jean, Mulern
11
Charleston South
12.49
+1.0
2
10
Killings, Kenadi
9
Limestone
12.51
+1.0
1
9
Lynch, Annie
12
Williams
12.51
+0.6
4
11
Palmer, Ashley
11
Massachusetts-Am
12.53w
+3.0
5
12
Chung, Chynna Moni
10
Jacksonville
12.54w
+3.0
5
13
Coleman, Camryn
10
Georgia Southern
12.64w
+2.5
3
14
Parnell, Paris
10
Michigan
12.67
+0.6
4
15
Sharber, Brandie
9
Limestone
12.70
+1.0
2
16
Dawkins, Artisha
9
Webber Internati
12.72
+0.6
4
17
Baldwin, Kayla
12
Massachusetts-Am
12.73w
+2.5
3
18
Norman, Demisha
9
Charleston South
12.82
+1.0
2
19
Jenkins, Destiny
9
Bethune-Cookman
12.84
+1.0
2
20
Hicks, Annabelle
12
Colby (ME)
12.87
+1.0
1
21
Foster, Laila
10
North Florida
12.92w
+2.5
3
22
Walker, Ariel
9
Charleston South
13.01
+0.6
4
23
Adamson, Kelsey
10
Williams
13.03w
+3.0
5
24
Whitfield, Kathi
9
Webber Internati
13.07
+1.0
1
25
Dennard, Charrie
9
Webber Internati
13.08
+1.0
2
26
Ojerholm, Madeline
9
Colby (ME)
13.09
+1.0
1
27
Liddell, J. Michel
Unattached
13.19
+0.6
4
28
Hare, Kayla
9
Bethune-Cookman
13.23w
+3.0
5
29
Parnell, Kerona
11
Charleston South
13.28w
+2.5
3
30
Toomer, Lauren
11
Georgia Southern
13.37w
+3.0
5
31
Doroff, Robin
10
Colby (ME)
13.44w
+2.5
3
32
Livingston, Iesha
12
Webber Internati
13.48
+1.0
1
33
Williams, Alexis
10
Florida Runn
13.48w
+2.5
3
34
Dyce, Candice
9
Williams
13.52
+0.6
4
35
Chieves, Arlescia
10
North Florida
13.56
+1.0
1
36
Stalworth, Quantav
9
Webber Internati
13.76w
+2.5
3
37
Stewart, Haley
11
Williams
14.06
+0.6
4
Womens 200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Francis, Chelsea
11
Atlantic Coast
25.44
nwi
1
2
Simpkins, Deterric
12
Northside Christ
26.06
nwi
1
3
McKenith, Daija
12
Nease
26.64
nwi
2
4
Griffin, Robyn
10
Kathleen
26.81
nwi
2
5
Fowler, Destiny
10
First Coast
26.96
nwi
4
6
Curran, Emily
10
Calvary Christia
27.09
nwi
4
7
Mallory, Tineisha
12
First Coast
27.10
nwi
1
8
Greene, Nicole
11
Ponte Vedra
27.18
nwi
2
9
Lee, Czdari
12
Bishop Snyder
27.48
nwi
1
10
Durbak, Keely
11
Calvary Christia
27.55
nwi
3
11
Hickmon, Makayla
11
Cypress Creek
27.62
nwi
4
12
Williams, Ladeijah
11
Flagler Palm Coa
27.66
nwi
2
13
Williams, Diamond
11
Raines
27.67
nwi
2
14
Shaffer, Artissa
10
Lake Mary
27.68
nwi
4
15
Lawson, Kayla
12
Creekside
27.93
nwi
5
16
Armster, Bre
11
Matanzas
28.00
nwi
4
17
Blake, La'Tayzia
12
Perseverance
28.08
nwi
3
18
Schloth, Brooke
12
Bishop Kenny
28.38
nwi
6
19
Wright, Tamara
11
Kathleen
28.41
nwi
4
20
Crosby, Elizabeth
8
Providence
28.60
nwi
6
21
Hogan, Kentrecia
10
Raines
28.81
nwi
5
22
Pauley, Nieca
10
Creekside
28.83
nwi
3
23
Whalen, Theresa
11
Matanzas
28.91
nwi
5
24
Romero, Caroline
11
Bishop Kenny
28.99
nwi
6
25
Sands, Kayleigh
10
West Orange
29.21
nwi
7
26
Dimarko, Amanda
10
Lake Mary Prep
29.94
nwi
7
27
Bucarano, Maria
11
John A Ferguson
30.11
nwi
6
28
Dunmore, Ayanna
11
Nease
30.41
nwi
7
29
Monn, Cooper
8
Mt Dora
31.20
nwi
7
30
Frazel, Alie
10
Bishop Snyder
31.30
nwi
7
31
Harris, Kaylah
11
Providence
32.86
nwi
5
--
Shivers, Shankese
11
Northeast (Oakla
FS
nwi
1
Womens 200m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Walker, Courtney
11
Jacksonville
24.09w
+2.3
1
2
Ofili, Cindy
10
Michigan
24.29w
+2.3
1
3
Stone, Katie
12
Unattached
24.46w
+2.3
1
4
Tipton, Aarian
12
Georgia Southern
24.47w
+2.3
1
5
Campbell, Shadaey
11
Jacksonville
24.52
+1.7
2
6
Gonzalez, Norma
Life Speed
24.57w
+2.3
1
7
Fordham, Jordan
10
Georgia Southern
24.89
+1.4
3
8
Onyilagha, Frances
12
Colby (ME)
25.02
+1.4
3
9
Stegall, Asha
9
Georgia Southern
25.03
+1.7
2
10
Thomas, Keyona
12
Bethune-Cookman
25.08
+1.7
2
11
Parnell, Paris
10
Michigan
25.21
+1.4
3
12
Gillyard, TraMayne
Life Speed
25.22w
+2.3
1
13
Busbee, Erin
12
Michigan
25.49w
+2.3
1
14
Burnett, Danielle
9
Charleston South
25.52
+1.7
2
15
Chung, Chynna Moni
10
Jacksonville
25.93
+1.1
5
16
Cherisme, Mirline
9
Bethune-Cookman
26.08
+1.4
3
17
Supal, Sharniece
12
North Florida
26.13
+1.4
3
18
King, Cherrelle
12
Georgia Southern
26.21
+1.4
3
19
Jordan, Deidra
11
Bethune-Cookman
26.24
+1.7
2
20
Pierce, Bre'Shea
9
Webber Internati
26.26
+1.0
6
21
Thomas, Kimberly
11
Georgia Southern
26.27
+1.7
2
22
Dawkins, Artisha
9
Webber Internati
26.31
+1.1
5
23
Coleman, Kolisha
9
Charleston South
26.35
+1.3
4
24
O'Brien, Jessica
10
Williams
26.60
+1.1
5
25
Killings, Kenadi
9
Limestone
26.68
+1.0
6
26
Scott, LaQuestis
10
Charleston South
26.77
+1.3
4
27
Sharber, Brandie
9
Limestone
26.80
+1.4
7
28
Murashige, Amanda
12
Williams
26.92
+1.3
4
29
Whitfield, Kathi
9
Webber Internati
27.02
+0.8
8
30
Armstrong, Phyleci
10
Bethune-Cookman
27.06
+1.0
6
31
Cannon, Camaria
10
Embry-Riddle
27.07
+1.0
6
32
Doyle, Emily
10
Colby (ME)
27.11
+1.4
7
33
Ojerholm, Madeline
9
Colby (ME)
27.14
+0.8
8
34
Falcone, Emma
12
Florida Runn
27.28
+1.4
7
35
Smith, Breann
10
Webber Internati
27.36
+1.3
4
36
Hicks, Annabelle
12
Colby (ME)
27.50
+1.4
7
37
Baldwin, Kayla
12
Massachusetts-Am
27.51
+1.3
4
38
Toomer, Lauren
11
Georgia Southern
27.57
+1.0
6
39
Yansaneh, Sadia
9
Georgia Southern
27.61
+1.3
4
40
Johnson, Rayanna
12
Bethune-Cookman
27.69
+1.0
6
41
Mendes, Barbara
12
Webber Internati
27.85
+1.0
6
42
Sanders, Cenita
12
Bethune-Cookman
27.87
+1.0
6
43
Patrolia, Meghan
10
Massachusetts-Am
27.88
+1.4
7
44
Owens, Tanazia
9
Charleston South
27.89
+1.3
4
45
Hyppolite, Juliett
11
Bethune-Cookman
27.98
+1.1
5
45
Nzilampa, Francine
Unattached
27.98
+1.4
7
47
Ward, Alexis
11
Limestone
28.00
+0.8
8
48
Athanasopoulos, Je
9
Colby (ME)
28.14
+0.8
8
49
Livingston, Iesha
12
Webber Internati
28.29
+0.8
8
49
Trigg, Kasie
10
Bethune-Cookman
28.29
+1.1
5
51
Doroff, Robin
10
Colby (ME)
28.41
+1.4
7
51
Williams, Alexis
10
Florida Runn
28.41
+0.8
8
53
Hare, Kayla
9
Bethune-Cookman
30.17
+1.3
4
Womens 400m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Tamani
10
North Florid
56.74
1
2
Fields, Jordan
10
Creekside
57.27
1
3
Lindsay, Symone
12
Northeast (Oakla
57.32
1
4
Clerrobrun, Ashley
12
Lake Mary
1:00.78
1
5
Stevens, Shaniqua
11
Kathleen
1:01.02
3
6
Washington, Briana
9
Creekside
1:01.93
3
7
Uruburu, Emily
10
Bartram Trail
1:02.04
3
8
Cade, Quiarra
12
Flagler Palm Coa
1:02.07
4
9
Thrower, Hannah
11
Providence
1:02.86
3
10
Curran, Emily
10
Calvary Christia
1:03.32
1
11
Collier, Makayla
11
Bartram Trail
1:03.42
3
12
Pataky, Hannah
10
The Bolles
1:03.98
3
13
Sanchez, Samantha
11
John A Ferguson
1:04.41
4
14
Thurston, Haley
12
Nease
1:04.46
4
15
Hickmon, Makayla
11
Cypress Creek
1:04.50
3
16
Borbely, Brittany
11
Providence
1:04.60
4
17
Christian, Latasha
12
Flagler Palm Coa
1:04.63
3
18
Josten, Laura
9
Nease
1:05.20
4
19
Francois, Manillia
11
Lake Mary
1:05.33
4
20
Davis, Terion
9
Kathleen
1:05.55
3
21
Stelmaszek, Samant
10
Middleburg
1:06.45
5
22
Rimer, Brandie
9
Calvary Christia
1:06.95
4
23
Sands, Kayleigh
10
West Orange
1:07.62
5
24
Javurek, Jenny
12
Bishop Kenny
1:07.78
4
25
Clements, Samantha
9
West Orange
1:08.98
5
26
Campos, Alessandra
12
Bishop Kenny
1:09.28
5
27
James, Juliana
9
Bishop Snyder
1:10.17
5
28
ameral, alexis
9
Matanzas
1:11.14
5
29
Butler, Lauren
9
Kissimmee-Osceol
1:12.62
4
30
Frazel, Alie
10
Bishop Snyder
1:16.69
5
31
Coe, Melody
8
Mt Dora
1:21.22
5
--
Greene, Nicole
11
Ponte Vedra
DNF
2
--
Staple, Sahvani
9
Kissimmee-Osceol
DNF
2
--
Montgomery, Keandr
9
First Coast
DNF
2
--
Gavulic, Lauren
11
John A Ferguson
DNF
2
--
Walker, Haille
10
Dr Phillips
DNF
2
--
James, Tiombe
12
Mandarin
DNF
2
--
Joseph, Marly
12
Dr Phillips
DNF
2
--
Schmick, Kaley
11
Cypress Creek
DNF
2
--
Israel, Casly
9
Northeast (Oakla
DNF
2
Womens 400m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonzalez, Norma
Life Speed
54.85
1
2
Campbell, Shadaey
11
Jacksonville
55.31
2
2
Stegall, Asha
9
Georgia Southern
55.31
1
4
McFarlane, Sherril
12
Georgia Southern
55.77
2
5
Gillyard, TraMayne
Life Speed
55.98
1
6
Scott, LaQuestis
10
Charleston South
57.41
2
7
Johnson, Tristie
10
Bethune-Cookman
57.42
1
8
Pierce, Bre'Shea
9
Webber Internati
57.69
3
9
Thomas, Kimberly
11
Georgia Southern
58.04
1
10
Burnett, Danielle
9
Charleston South
58.09
2
11
King, Cherrelle
12
Georgia Southern
58.34
1
12
Kendrick, Kristina
12
Embry-Riddle
58.65
1
13
Coleman, Kolisha
9
Charleston South
58.94
3
14
Falcone, Emma
12
Florida Runn
59.23
3
15
Ciede, Jessica
12
Bethune-Cookman
59.82
3
16
Ngbokoli, Alyza
9
Williams
59.85
3
17
Yansaneh, Sadia
9
Georgia Southern
1:00.06
1
18
Doyle, Emily
10
Colby (ME)
1:00.22
2
19
Dixon, Kandice
10
Embry-Riddle
1:00.94
3
20
Owens, Tanazia
9
Charleston South
1:01.03
3
21
Cannon, Camaria
10
Embry-Riddle
1:01.92
4
22
Ward, Alexis
11
Limestone
1:02.17
4
23
Lee, Laura
9
Williams
1:02.29
4
24
Mejia, Dianna
11
Williams
1:02.41
2
25
Mendes, Barbara
12
Webber Internati
1:04.13
4
26
Riley, Katherine
10
Colby (ME)
1:06.49
4
Womens 800m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stallings, Emily
12
Providence
2:18.59
1
2
Daniel, Sapphire
12
Northeast (Oakla
2:19.09
1
3
Burkett, Jasmine
12
The Bolles
2:20.20
1
4
Gerry, Grace
9
Bishop Kenny
2:22.73
1
5
De la Guarda, Step
12
John A Ferguson
2:24.07
1
6
Messer, Katherine
9
Providence
2:24.59
1
7
Arnold, Lily
12
The Bolles
2:25.24
1
8
Csubak, Lauren
12
St Stephens Epis
2:26.91
1
9
Knight, Dina
11
Flagler Palm Coa
2:28.73
1
10
Poole, Maria Isabe
12
Ponte Vedra
2:29.35
2
11
Ashbacher, Lauren
10
Palmetto Ridge
2:29.76
2
12
Scurti, Michaela
10
Bishop Snyder
2:29.81
2
13
Grier, Sydne
11
Bartram Trail
2:30.04
1
14
Grinsell, Kristina
12
Bartram Trail
2:30.07
1
15
Jaskulski, Carly
12
Hagerty
2:30.80
2
16
Johnson, Alison
10
West Orange
2:31.27
2
17
Garabeli, Juliana
10
Calvary Christia
2:31.63
2
18
Baldwin, Ciera
10
Kathleen
2:31.77
2
19
Garcia, Nicolle
9
John A Ferguson
2:32.35
2
20
Middleton, Sierra
12
Dr Phillips
2:32.63
2
21
Wood, Nicole
12
Orange Park
2:32.84
2
22
McClung, Alexis
10
Bishop Snyder
2:35.01
3
23
Comfort, Katharine
11
Creekside
2:35.09
2
24
Halliday, Darien
11
Flagler Palm Coa
2:35.14
2
25
Jaffer, Fatema
11
Lake Mary
2:35.35
2
26
Abreu, Yaranel
11
Nease
2:35.69
3
27
Demeter, Nicole
11
Lake Mary
2:35.95
2
28
Infantolino, Chris
11
Celebration
2:36.63
2
29
Reyes, Valeria
9
Dr Phillips
2:36.98
2
30
Monger, Lindsay
7
Episcopal (Jacks
2:37.04
2
31
Whelan, Isabella
10
Buchholz
2:37.26
3
32
Brinson, Jessica
11
Terry Parker
2:37.36
1
33
Crites, Alisha
12
East River
2:37.51
2
34
Fries, Stephanie
10
Calvary Christia
2:37.97
3
35
Gonzalez, Eliza
11
Kissimmee-Osceol
2:44.71
3
36
Iglesias, Maria
12
Bishop Kenny
2:44.76
3
37
O'Neal, Ariel
10
Robert E Lee Sen
2:52.83
4
38
Darbouze, Nathalie
10
Kissimmee-Osceol
2:54.98
3
39
Hickmon, Makayla
11
Cypress Creek
2:55.02
4
40
ameral, alexis
9
Matanzas
2:55.94
4
41
Taylor, Erika
10
First Coast
2:57.82
4
42
Weathington, Laure
10
Harvest Comm
3:03.17
4
43
Countryman, Landon
11
First Coast
3:22.81
4
Womens 800m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Valdes, Alessandra
11
North Florida
2:13.89
1
2
McFarlane, Sherril
12
Georgia Southern
2:13.93
1
3
MACLEAN, HEATHER
9
Massachusetts-Am
2:14.45
1
4
Nzilampa, Francine
Unattached
2:14.63
1
5
Philbert, Vanessa
9
North Florida
2:15.98
1
6
Elliott, Mary
12
Charleston South
2:16.36
1
7
Powers, Katie
11
Massachusetts-Am
2:17.36
1
8
Long, Maya
10
Michigan
2:17.92
1
9
Palm, Hannah
9
Charleston South
2:18.26
2
10
Neves, Courtney
11
Massachusetts-Am
2:18.72
1
11
Onimo, Chinyere
11
Michigan
2:19.70
2
12
Maxwell, Andrea
9
Saint Leo
2:21.02
2
13
Nygren, Lauren
11
Webber Internati
2:21.31
2
14
Waller, Sarah
12
Tampa
2:21.54
2
15
Rodriguez, Morgan
9
North Florida
2:21.84
2
16
Webb, Krista
9
Massachusetts-Am
2:22.55
1
17
Brown, Morgan
11
Bethune-Cookman
2:24.78
2
18
Leet-Otley, Kendal
9
Williams
2:25.83
2
19
Bittermann, Sarah
12
Massachusetts-Am
2:26.23
1
20
King, Kaitlin
9
North Florida
2:27.81
2
21
Pitmon, Elise
10
Williams
2:27.85
2
22
Long, Leigha
9
Georgia Southern
2:30.39
2
23
Farrow, Abby
9
Florida Southern
2:32.00
3
24
Levine, Marina
9
Embry-Riddle
2:32.48
2
25
Purcell Maillet, E
9
Colby (ME)
2:32.82
2
26
Ehrhardt, Tori
10
Tampa
2:33.68
3
27
Coty, Kelsey
12
Webber Internati
2:34.68
3
28
Roggeman, Julie
9
Florida Southern
2:35.82
3
29
Brooks, Acadia
9
Colby (ME)
2:36.36
3
30
Dudman, Ashley
10
Florida Southern
2:38.07
3
31
Levy, Rebecca
10
Florida Southern
2:42.42
3
32
Price, Molly
9
Florida Southern
2:48.05
3
33
Gray, Carlie
12
Florida Southern
2:56.75
3
34
Murray, Ashley
9
Florida Southern
2:58.79
3
Womens 1500m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hilliard, Rachel
11
Massachusetts-Am
4:39.54
1
2
Serletti, Lacey
10
Williams
4:39.93
1
3
Mirecki, Brianne
12
Williams
4:41.18
1
4
Hagan, Kelly
12
Tampa
4:41.98
1
5
Kenny, Kaleigh
12
Williams
4:44.38
1
6
Irwin, Alexis
10
North Florida
4:45.08
1
7
Johnson, Amber
9
Florida
4:45.79
1
8
Licea, Rachel
9
North Florida
4:47.23
1
9
Solis, Katy
9
Jacksonville
4:48.15
1
10
Zinner, Carly
10
Massachusetts-Am
4:52.38
1
11
Peard, Maggie
9
Williams
4:52.65
2
12
Zehner, Emma
9
Williams
4:52.75
2
13
Marino, Caitlin
9
Jacksonville
4:52.83
2
14
Maxwell, Andrea
9
Saint Leo
4:54.45
1
15
Martyn, Deirdre
9
Massachusetts-Am
4:54.82
1
16
Dotson, Jessie
10
Charleston South
4:57.52
1
17
Richardson, Margar
10
Williams
4:58.05
2
18
Nygren, Lauren
11
Webber Internati
5:01.08
2
19
McNaughton, Kathry
10
Williams
5:03.17
2
20
Lyons, Emily
9
Charleston South
5:03.44
2
21
Shea, Emily
10
Williams
5:07.95
2
22
Long, Leigha
9
Georgia Southern
5:16.14
2
23
Coty, Kelsey
12
Webber Internati
5:17.24
2
24
Jarnagin, Danielle
Valdosta State
5:20.80
2
25
Jackson, Brianna
9
Tampa
5:26.28
2
26
Lederer, Grace
9
Saint Leo
5:26.35
2
27
Gutierrez, Rachel
Valdosta State
5:32.86
2
28
Waller, Sarah
12
Tampa
5:41.82
1
29
Connelly, Lisa
11
Valdosta State
5:46.89
2
30
Antuna, Lee Ann
9
Saint Leo
5:49.60
2
31
Snyder, Elyse
9
Saint Leo
6:14.17
2
Womens 1600m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Xiang, Karen
12
Nease
5:10.62
1
2
Stallings, Emily
12
Providence
5:11.76
1
3
Clark, Rebecca
7
Mt Dora
5:17.19
1
4
Hernandez, Aylwyn
11
John A Ferguson
5:18.23
1
5
McKinney, Christin
12
Mt Dora
5:18.27
1
6
Carrion, Sarah
12
Lake Mary
5:19.36
1
7
Gavulic, Lauren
11
John A Ferguson
5:20.10
1
8
Messer, Katherine
9
Providence
5:20.97
1
9
Kvitauskas, Nicole
12
West Orange
5:26.45
1
10
Wolff, Michelle
12
DeLand
5:32.60
2
11
Taylor, Jessica
11
Creekside
5:34.49
2
12
Wood, Nicole
12
Orange Park
5:39.46
1
13
Van Cleave, Jessic
12
Creekside
5:40.56
1
14
Millson, Abigail
10
Fleming Island
5:41.23
2
15
Abreu, Yaranel
11
Nease
5:41.43
2
16
Whelan, Isabella
10
Buchholz
5:42.11
1
17
Swinski, Katelyn
9
Lake Mary
5:43.52
2
18
Crites, Alisha
12
East River
5:44.28
2
19
Hayes, Jennison
12
Ponte Vedra
6:01.30
2
20
Gaebel, Erika
10
DeLand
6:03.03
2
21
Walls, Anna
9
Flagler Palm Coa
6:04.20
2
22
Maguire, Marina
11
Cypress Creek
6:10.19
2
23
Csubak, Lauren
12
St Stephens Epis
6:10.37
2
24
Gruber, Raegan
11
Bishop Kenny
6:13.23
2
25
Hartley, Tierra
Middleburg
6:13.77
2
26
Lewis, Natalie
12
Episcopal (Jacks
6:14.47
2
27
Griffing, Kelsey
12
Bishop Kenny
6:15.68
2
28
James, Jessica
11
Bishop Snyder
6:19.04
2
29
Santiago, Gisel
11
Kissimmee-Osceol
6:21.56
2
30
Miller, Madison
12
Bishop Snyder
6:26.07
2
31
Woodson, Alanna
10
Kissimmee-Osceol
6:31.12
2
Womens 3200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meyer, Eden
12
Providence
11:08.28
1
2
Lucey, Morgan
11
Episcopal (Jacks
11:14.21
1
3
Santiago, Katrina
12
John A Ferguson
11:15.61
1
4
Giangaspro, Hannah
12
Bartram Trail
11:18.19
1
5
Jaffer, Fatema
11
Lake Mary
11:18.69
1
6
Schmick, Kaley
11
Cypress Creek
11:21.84
1
7
Openshaw, Colleen
11
Creekside
11:31.25
1
8
Clark, Rebecca
7
Mt Dora
11:31.27
1
9
Lyerly, Katie
11
St Johns Country
11:38.55
1
10
Poole, Maria Isabe
12
Ponte Vedra
11:41.09
1
11
Rocker, Kaitlin
10
Creekside
11:43.85
1
12
Hernandez, Emily
12
John A Ferguson
11:43.97
1
13
Wolff, Michelle
12
DeLand
11:50.34
1
14
Baysinger, Mackenz
11
Rockledge
11:51.61
1
15
Aponte, Kelly
10
St Augustine
11:54.18
1
16
Woods, Audrey
7
Providence
11:58.39
1
17
Frauenfelder, Simo
12
Nease
11:58.76
1
18
Edens, Sarah
11
Buchholz
12:00.32
1
19
Hartless, Danielle
12
Bishop Kenny
12:01.50
1
20
Hall, Evelyn
9
West Orange
12:07.55
1
21
Sison, Annika
10
Dr Phillips
12:09.10
1
22
Reimer, Abby
10
Ponte Vedra
12:13.54
1
23
Clark, Sophia
11
Flagler Palm Coa
12:15.68
2
24
Reyes, Valeria
9
Dr Phillips
12:16.48
2
24
Freeman, Johanna
11
Lake Mary
12:16.48
1
26
Wilson, Kayla
11
Gainesville
12:26.86
2
27
Franzoni, Julie
8
St Johns Country
12:32.75
2
28
Jernberg, Katarina
10
Rockledge
12:46.44
2
29
Csubak, Lauren
12
St Stephens Epis
12:54.88
2
30
McManama, Kayla
10
Bishop Snyder
12:58.95
2
31
Ward, Paige
11
Father Lopez
13:03.78
2
32
Tharp, Madison
9
West Orange
13:24.81
2
33
Corrigan, Elizabet
11
Bishop Kenny
13:32.82
2
34
Klaus, Rose
9
St Augustine
13:38.40
2
35
Tucker, Payton
10
Matanzas
13:44.02
2
36
Sebold, Keara
9
Stanton College
14:00.37
2
37
Rodriguez, Isabell
9
Matanzas
14:00.83
2
38
Peterson, Breck
12
Stanton College
14:01.28
2
39
Frederick, Sarah
11
Bradford
14:05.74
2
40
Morrison, Alexandr
11
DeLand
14:07.43
2
41
Dunn, Alexandra
9
Harvest Comm
14:11.59
2
42
Portuallo, Christi
9
Father Lopez
14:26.76
2
Womens 5000m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meyer, Svenja
12
Jacksonville
16:55.03
1
2
Brandt, Alyssa
11
North Florida
17:34.72
1
3
Barbash, Shayna
12
Williams
17:35.36
1
4
Tancic, Jelena
9
Saint Leo
17:43.11
1
5
Smith, Alison
11
Williams
17:54.47
1
6
Blundell, Chantell
10
Tampa
18:02.49
1
7
Righeimer, vanessa
12
Tampa
18:03.19
1
8
Connolly, Katherin
12
Colby (ME)
18:14.46
1
9
Purdue-Smithe, Ale
11
Massachusetts-Am
18:20.23
1
10
Cancello, Claudia
9
Tampa
18:21.01
1
11
Ross, Aleiyah
11
Embry-Riddle
18:31.34
1
12
Consol, Clarissa
10
Unattached
18:32.29
1
13
Pan, Nayjock
9
Bethune-Cookman
18:34.66
1
14
Kafer, Jessica
10
North Florida
18:40.23
1
15
Arsenault, Emily
12
Colby (ME)
18:40.45
1
16
Ramirez, Hanna
11
Flagler
18:45.34
1
17
Cancello, Elaina
9
Tampa
18:49.63
1
18
Dotson, Jessie
10
Charleston South
18:55.79
1
19
Brown, Krista
10
Colby (ME)
18:56.80
1
20
Metayer, Katherine
9
Colby (ME)
19:08.17
1
21
Keenan, Catherine
11
Southern Maine
19:16.00
1
22
Harrell, Saphara
9
North Florida
19:33.63
1
23
Beede, Morgan
12
Southern Maine
19:34.32
1
24
Taylor, Kirsten
12
Bethune-Cookman
19:35.43
1
25
Calkins, Kerry
10
Flagler
20:01.59
1
26
Love, Rebecca
11
Embry-Riddle
20:04.35
1
27
Robbins, Tayla
11
Southern Maine
20:07.94
1
28
Norman, Alaina
9
Limestone
20:17.98
1
29
Hensley, Kelly
10
North Florida
20:23.70
1
30
Harper, Emily
11
Colby (ME)
20:31.22
1
31
Sebetka, Amanda
9
North Florida
20:50.38
1
32
Milian, Anet
9
Saint Leo
21:11.02
1
33
Buckley, Jessica
12
Limestone
21:26.46
1
34
Montgomery, Emily
10
Limestone
22:03.27
1
35
Snyder, Elyse
9
Saint Leo
22:53.51
1
36
Knipe, Allison
9
Saint Leo
22:58.14
1
Womens 2k Steeple High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schmick, Kaley
11
Cypress Creek
7:30.73
1
2
Iseley, Emily
12
Stanton College
8:02.99
1
3
Rodale, Alyssa
12
Nease
8:11.54
1
4
Thorpe, Morayna
12
Matanzas
8:17.31
1
5
Hayes, Jennison
12
Ponte Vedra
8:26.31
1
6
Gupton, Rachel
11
Creekside
8:45.32
1
7
Coon, Caitlin
6
St Johns Country
8:55.88
1
8
Maguire, Marina
11
Cypress Creek
8:57.51
1
9
Wonsock, Kerri
11
Ponte Vedra
9:19.91
1
10
Kroul, Chase
11
Matanzas
9:25.03
1
11
Bourre, Halie
9
Fleming Island
9:33.39
1
--
Barnhardt, Allison
10
Fleming Island
DNF
1
Womens 3k Steeple University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baker, Elle
11
North Florida
10:39.04
1
2
Thyfault, Mary Kat
9
North Florida
11:46.13
1
3
Burkholder, Madiso
9
Charleston South
12:50.63
1
Womens 100m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turner, Domonique
10
Lake Mary
14.52
nwi
3
2
Gordon, Daeshon
12
Northeast (Oakla
14.71
nwi
1
3
Aydelette, Mackenz
11
Creekside
15.46
nwi
1
4
Oglesby, Marissa
12
Northeast (Oakla
15.50
nwi
1
5
Johnson, Kamaria
11
John A Ferguson
15.70
nwi
1
6
Hornsby, Mariah
11
Harvest Comm
16.20
nwi
1
7
Aiosa, Nikki
11
St Johns Country
16.24
nwi
1
8
Friday, Devonne
11
Flagler Palm Coa
16.52
nwi
2
9
Jones, Jordan
10
West Orange
16.53
nwi
1
10
Ellington, Diamond
12
Dr Phillips
17.27
nwi
2
11
Bell, Capria
12
Kathleen
17.36
nwi
2
12
Jeng, Margaret
12
St Johns Country
17.74
nwi
2
13
Cormier, Tanner
11
Bishop Kenny
17.75
nwi
1
14
Ramsier, Stephanie
10
The Bolles
17.78
nwi
2
15
Middle, Devin
10
Fleming Island
17.83
nwi
2
16
Bouie, Del'Laijha
10
Kathleen
17.86
nwi
2
17
Chapman, Natalie
9
Northside Christ
18.59
nwi
3
18
Ofokansi, Chi Chi
9
West Orange
19.23
nwi
2
19
Ullman, Ailish
12
Ponte Vedra
19.50
nwi
3
20
Williams, Sade
10
Bishop Snyder
20.32
nwi
3
21
Pelzer, Kaitlin
9
Nease
20.35
nwi
3
22
Arnold, Francis
9
First Coast
21.46
nwi
3
23
Peeples, Ally
10
Lake Mary Prep
22.86
nwi
3
--
Wood, Alahni
10
Dr Phillips
DNF
nwi
1
Womens 100m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jean, Mulern
11
Charleston South
13.99
+0.6
1
2
Busbee, Erin
12
Michigan
14.10
+0.6
1
3
Favors, Ashley
11
Florida
14.34
+0.6
1
4
Eady, Tyjah
9
Florida
14.36
+0.6
1
5
Michell, Sami
9
Michigan
14.66
+0.6
1
6
McEnany, Ryann
9
Florida
14.85
+0.6
1
Womens 100m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Walker, Shanique
11
Jacksonville
13.61w
+2.9
1
2
Jean, Mulern
11
Charleston South
13.66w
+2.8
2
3
Eady, Tyjah
9
Florida
14.07w
+2.6
5
4
Busbee, Erin
12
Michigan
14.09
+1.5
3
5
Wolfe, Tatiana
9
Jacksonville
14.25
+1.6
4
6
Michell, Sami
9
Michigan
14.26
+1.6
4
7
Favors, Ashley
11
Florida
14.45w
+2.6
5
8
McEnany, Ryann
9
Florida
14.54w
+2.8
2
9
Edwards, Dana
12
Georgia Southern
14.71w
+2.8
2
10
Johnson, Christina
12
North Florida
14.83w
+2.8
2
11
Felton, Alyssa
10
Georgia Southern
14.84w
+2.9
1
12
Howell, Aaron
9
Michigan
14.86
+1.5
3
13
Johnson, Rayanna
12
Bethune-Cookman
14.90
+1.5
3
14
Cherisme, Mirline
9
Bethune-Cookman
15.00w
+2.6
5
15
Patrolia, Meghan
10
Massachusetts-Am
15.04w
+2.9
1
16
Green, Brittany
9
Massachusetts-Am
15.09w
+2.8
2
17
Rasheed, Ashleigh
10
Georgia Southern
15.21w
+2.8
2
18
Reardon, Brittany
12
Colby (ME)
15.30w
+2.6
5
19
Toomer, Lauren
11
Georgia Southern
15.31w
+2.6
5
20
Weatherall, Grace
10
Williams
15.42w
+2.6
5
21
Osborne, Katharine
10
Massachusetts-Am
15.43w
+2.9
1
22
Sanders, Cenita
12
Bethune-Cookman
15.45w
+2.8
2
23
Jordan, Deidra
11
Bethune-Cookman
15.74
+1.5
3
24
Jenkins, Erica
10
Bethune-Cookman
15.76
+1.5
3
25
Edwards, Deanna
12
Georgia Southern
15.92
+1.6
4
26
Athanasopoulos, Je
9
Colby (ME)
16.06
+1.5
3
27
Paige, Andreina
12
Limestone
16.37w
+2.9
1
28
Matthews, Qwaneshi
11
Limestone
16.46w
+2.6
5
29
Paige, Andreini
12
Limestone
16.93w
+2.6
5
30
Ramirez, Evanna
10
Embry-Riddle
29.65
+1.5
3
--
Dooling, Rashida
11
Charleston South
FS
+1.6
4
Womens 300m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Style, Tamara
12
Northeast (Oakla
45.59
1
2
Oglesby, Marissa
12
Northeast (Oakla
47.55
1
3
Hornsby, Mariah
11
Harvest Comm
48.80
2
4
Honig, Rachel
12
The Bolles
48.84
2
5
Friday, Devonne
11
Flagler Palm Coa
48.94
1
6
Aiosa, Nikki
11
St Johns Country
49.17
1
7
Schmick, Kaley
11
Cypress Creek
49.29
2
8
Johnson, Kamaria
11
John A Ferguson
49.49
2
9
Bouie, Del'Laijha
10
Kathleen
50.04
2
10
Ellington, Diamond
12
Dr Phillips
50.53
1
11
Verma, Anjalina
10
Northside Christ
51.79
3
12
Jones, Jordan
10
West Orange
51.99
1
13
Bell, Capria
12
Kathleen
52.17
2
14
Ullman, Ailish
12
Ponte Vedra
52.38
3
15
Coon, Caitlin
6
St Johns Country
52.85
3
16
Stringer, Ahnyah
10
West Orange
53.43
3
17
Jenkins, Kaylee
11
Creekside
54.00
3
18
Pelzer, Kaitlin
9
Nease
56.34
3
19
Williams, Sade
10
Bishop Snyder
56.43
3
20
Johnson, Jessica
12
Kissimmee-Osceol
58.32
2
21
Saliba, Jennifer
10
Bishop Kenny
59.83
1
22
Mitchell, Rhonecia
12
Raines
1:00.12
2
23
DeAlameda, Gabriel
12
Harvest Comm
1:02.11
1
23
Turner, Domonique
10
Lake Mary
1:02.11
1
25
Walker, Ariel
10
Kissimmee-Osceol
1:04.89
3
Womens 400m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walker, Shanique
11
Jacksonville
59.20
1
2
Michell, Sami
9
Michigan
1:02.83
1
3
Edwards, Dana
12
Georgia Southern
1:03.13
1
4
Dooling, Rashida
11
Charleston South
1:04.07
2
5
Edwards, Deanna
12
Georgia Southern
1:04.89
2
6
Wolfe, Tatiana
9
Jacksonville
1:04.93
1
7
Paige, Andreini
12
Limestone
1:05.58
2
8
Younker, Alyssa
10
North Florida
1:05.70
2
9
Wee, Emily
10
Michigan
1:06.47
1
10
Fulford, Madison
9
Limestone
1:06.84
2
11
Matthews, Qwaneshi
11
Limestone
1:07.18
3
12
Simmons, Sandricka
11
Bethune-Cookman
1:07.75
2
13
Paige, Andreina
12
Limestone
1:07.92
2
14
Athanasopoulos, Mi
9
Colby (ME)
1:08.34
3
15
Johnson, Taylor
10
Georgia Southern
1:11.12
2
16
Green-Anderson, Ha
10
Embry-Riddle
1:11.17
3
17
Green, Brittany
9
Massachusetts-Am
1:12.35
1
Womens 4x100m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Oglesby
,
Shivers
,
Style
,
Gordon
Northeast (Oakla
48.22
1
2
Jones
,
Louis
,
Washingt
,
Bell
West Orange
49.96
1
3
Hobbs
,
Mallory
,
Fowler
,
Hobbs
First Coast
50.24
1
4
Irving
,
Joseph
,
Nesmith
,
Walker
Dr Phillips
50.73
1
5
Blake
,
Griffin
,
Oldfield
,
Wright
Kathleen
51.05
1
6
Luster
,
Potter
,
Shaffer
,
Turner
Lake Mary
51.27
1
7
Relay Team
Kissimmee-Osceol
51.61
1
8
Bucarano
,
Johnson
,
Molina
,
Hernande
John A Ferguson
52.49
2
9
Relay Team
Bishop Kenny
52.98
2
10
Gibson
,
Statkus
,
Little
,
Harris
Providence
55.07
2
11
Hornsby
,
Neikirk
,
Johnson
,
Snead
Harvest Comm
58.74
2
--
Dawson
,
Elliott
,
Hogan
,
Louder
Raines
DQ
1
Womens 4x100m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jean
,
Elliott
,
Jacobs
,
Burnett
Charleston South
46.74
1
2
Edwards
,
Stegall
,
Toomer
,
Thomas
Georgia Southern
48.48
1
3
Hicks
,
Ojerholm
,
Doroff
,
Onyilagh
Colby (ME)
51.17
1
Womens 4x400m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Lindsay
,
Daniel
,
Shivers
,
Gordon
Northeast (Oakla
3:55.36
1
2
Jones
,
Louis
,
Washingt
,
Bell
West Orange
4:02.02
1
3
Washingt
,
Aydelett
,
Jackson
,
Fields
Creekside
4:04.77
1
4
Gavulic
,
Hernande
,
Sanchez
,
Hernande
John A Ferguson
4:08.42
1
5
Ballatt
,
Irving
,
Joseph
,
Sison
Dr Phillips
4:08.78
1
6
Gunn
,
Davis
,
Baldwin
,
Stevens
Kathleen
4:12.59
1
7
Clerrobr
,
Hicks
,
Potter
,
Shaffer
Lake Mary
4:19.26
1
8
Relay Team
Bishop Kenny
4:28.84
2
9
Johnson
,
Snead
,
Hornsby
,
Hornsby
Harvest Comm
4:36.82
2
10
Acree
,
Arnold
,
Burkett
,
Collier
Bishop Snyder
4:38.54
2
Womens 4x400m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dixon
,
Kendrick
,
Levine
,
Staker
Embry-Riddle
3:58.89
1
2
Doyle
,
Athanaso
,
Tolman
,
Onyilagh
Colby (ME)
4:08.52
1
Womens 4x800m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gavulic
,
Hernande
,
Santiago
,
Hernande
John A Ferguson
9:34.12
1
2
Lindsay
,
Israel
,
Ricketts
,
Daniel
Northeast (Oakla
9:46.84
1
3
Washingt
,
Kvitausk
,
Bell
,
Louis
West Orange
9:55.65
1
4
Relay Team
Bartram Trail
9:57.94
1
5
Ballatt
,
Irving
,
Middleto
,
Sison
Dr Phillips
10:03.37
1
6
Relay Team
Creekside
10:09.24
1
7
Jaffer
,
Demeter
,
Swinski
,
Carrion
Lake Mary
10:09.63
1
8
Knight
,
Clark
,
Halliday
,
Walls
Flagler Palm Coa
10:13.21
1
9
Relay Team
Ponte Vedra
10:23.20
1
10
Relay Team
Mandarin
10:27.81
1
11
Rodale
,
Potts
,
Frauenfe
,
Abreu
Nease
10:28.07
1
12
Relay Team
Bishop Kenny
10:28.79
1
13
Relay Team
Kissimmee-Osceol
10:45.98
1
14
Brookove
,
Fries
,
Garabeli
,
Rimer
Calvary Christia
10:51.81
1
Womens 4x800m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Staker
,
Levine
,
Love
,
Ross
Embry-Riddle
9:37.27
1
Womens Shot Put University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mioduszewski, Elly
11
Michigan
13.55m
(44'5.25)
1
2
Noga, Joshlyn
11
Charleston South
13.52m
(44'4.25)
1
3
Turner, Samantha
9
Jacksonville
13.33m
(43'8.75)
1
4
Tagivakatini, Tale
12
Charleston South
12.73m
(41'9)
1
5
Sirmon, Catoria
9
Bethune-Cookman
12.71m
(41'8.25)
1
6
Grinnell, Abby
9
Michigan
12.61m
(41'4.25)
1
7
Crawford, Kelsey
10
Massachusetts-Am
12.55m
(41'2)
1
8
Lykes, Jai
9
Charleston South
12.01m
(39'4.75)
1
9
Scott, Shanquane
9
Webber Internati
11.96m
(39'2.75)
1
10
Riseborough, Marga
9
Massachusetts-Am
11.80m
(38'8.5)
1
11
Arnold, Kelsey
9
Georgia Southern
11.53m
(37'9.75)
1
12
Thomas, Ashley
12
Georgia Southern
11.52m
(37'9.5)
1
13
Cunningham, Amber
11
Limestone
11.29m
(37'0.25)
1
14
Cole, Crystal
9
Michigan
11.27m
(36'11.5)
1
15
Fryxell, Leigh
12
Colby (ME)
10.72m
(35'2)
1
16
Thompson, Jasmin
10
Webber Internati
9.45m
(31'0)
1
17
Athanasopoulos, Je
9
Colby (ME)
9.03m
(29'7.5)
1
18
Weitzman, Bethany
12
Colby (ME)
9.00m
(29'6.25)
1
19
Simmons-Wilson, As
9
Limestone
7.77m
(25'5.75)
1
Womens Discus High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sanders, Camora
11
Northeast (Oakla
125-06
(38.25m)
1
2
Molina, Sydney
12
John A Ferguson
111-03
(33.91m)
1
3
Spence, Danielle
11
The Bolles
103-03
(31.47m)
1
4
Norman, Brittany
12
Middleburg
103-00
(31.39m)
1
5
DeLisle, Morgan
11
First Coast
100-11
(30.76m)
1
6
Knight, Allison
11
Kathleen
97-10
(29.82m)
1
7
Brisco, Lauren
12
West Orange
97-04
(29.67m)
1
8
Borngesser, Maggie
12
Bartram Trail
91-08
(27.94m)
1
9
Taplin, Janae
10
West Orange
89-11
(27.41m)
1
10
Slocum, Shannon
12
Middleburg
85-02
(25.96m)
1
11
Baker, Mikayla
12
Mt Dora
85-00
(25.91m)
1
12
Cooper, Solange
11
Bartram Trail
84-02
(25.65m)
1
13
Downer, Maurina
10
Bishop Snyder
81-00
(24.69m)
1
14
krenz, lexi
11
Matanzas
79-06
(24.23m)
1
15
DeLisle, Kaci
9
First Coast
77-10
(23.72m)
1
16
Mobley, Shanya
12
Lake Mary
75-09
(23.09m)
1
17
Patterson, Emily
10
St Johns Country
72-10
(22.20m)
1
18
Brown, Samantha
11
Matanzas
66-07
(20.29m)
1
19
Graves, Paige
12
Lake Mary
65-06
(19.96m)
1
20
Perez, Heather
11
Creekside
64-10
(19.76m)
1
21
Maguire, Marina
11
Cypress Creek
60-11
(18.57m)
1
22
Twisdale, Stephani
10
Bishop Snyder
59-00
(17.98m)
1
23
Smith, LaKenya
10
St Johns Country
57-01
(17.40m)
1
--
Laettner, Sophie
10
Episcopal (Jacks
ND
(--)
1
--
Sparks, Ashlyn
12
Providence
ND
(--)
1
Womens Discus University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pendleton, Emily
12
Unattached
52.27m
(171'5.75)
1
2
Clark, Kree
10
Jacksonville
48.74m
(159'10.75)
1
3
Springman, Haley
11
Pittsburgh
47.43m
(155'7.25)
1
4
Turner, Samantha
9
Jacksonville
46.37m
(152'1.5)
1
5
Laska, Jasmine
9
Florida
46.31m
(151'11)
1
6
Woodard, Reta
12
Embry-Riddle
44.61m
(146'4.25)
1
7
Futch, Sally Marie
11
Jacksonville
43.40m
(142'4.5)
1
8
Grinnell, Abby
9
Michigan
43.36m
(142'3)
1
9
Lykes, Jai
9
Charleston South
40.20m
(131'10.5)
1
10
Thomas, Ashley
12
Georgia Southern
37.86m
(124'2.5)
1
11
Tagivakatini, Tale
12
Charleston South
37.10m
(121'8.5)
1
12
Arnold, Kelsey
9
Georgia Southern
34.20m
(112'2.25)
1
13
Brummett, Katelyn
11
Charleston South
30.78m
(100'11.75)
1
14
Riseborough, Marga
9
Massachusetts-Am
30.55m
(100'2.75)
1
15
Weitzman, Bethany
12
Colby (ME)
30.41m
(99'9)
1
16
Henzler, Stephanne
11
Georgia Southern
29.20m
(95'9.5)
1
17
Scott, Shanquane
9
Webber Internati
28.70m
(94'1.75)
1
18
Sirmon, Catoria
9
Bethune-Cookman
27.41m
(89'11)
1
19
Garrett, Michaela
9
Colby (ME)
27.21m
(89'3.25)
1
20
Crawford, Kelsey
10
Massachusetts-Am
26.45m
(86'9.25)
1
21
Thompson, Jasmin
10
Webber Internati
23.29m
(76'4.75)
1
22
Turenne, Jerilynn
12
Limestone
20.55m
(67'5)
1
--
Cunningham, Amber
11
Limestone
FOUL
(--)
1
Womens Javelin University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Slaney, Taylor
11
Pittsburgh
45.40m
(148'11.25)
1
2
Genard, Nicole
10
Northeastern
41.90m
(137'5.5)
1
3
Fryxell, Leigh
12
Colby (ME)
40.71m
(133'6.75)
1
4
Howell, Aaron
9
Michigan
38.09m
(124'11.5)
1
5
Mioduszewski, Elly
11
Michigan
34.68m
(113'9.25)
1
6
Shasteen, Brooke
11
Pittsburgh
34.00m
(111'6.5)
1
7
Crawford, Kelsey
10
Massachusetts-Am
33.21m
(108'11.25)
1
8
Wallace, Natasha
10
Southern Maine
31.60m
(103'8)
1
9
Thompson, Jasmin
10
Webber Internati
30.38m
(99'8)
1
10
Brummett, Katelyn
11
Charleston South
28.52m
(93'6.75)
1
11
Whittick, Laura
10
Southern Maine
28.46m
(93'4.25)
1
12
Moran-Olivas, Alej
9
Williams
28.14m
(92'3.75)
1
13
Garrett, Michaela
9
Colby (ME)
27.14m
(89'0.5)
1
14
Sirmon, Catoria
9
Bethune-Cookman
27.11m
(88'11.25)
1
15
Thomas, Ashley
12
Georgia Southern
26.43m
(86'8.5)
1
16
Johnson, Tayler
9
North Florida
25.75m
(84'5.75)
1
17
Henzler, Stephanne
11
Georgia Southern
24.24m
(79'6.25)
1
18
Johnson, Taylor
10
Georgia Southern
23.57m
(77'3.75)
1
19
Rasheed, Ashleigh
10
Georgia Southern
21.63m
(70'11.5)
1
20
Adams, India
10
North Florida
20.28m
(66'6.25)
1
21
Armstrong, Phyleci
10
Bethune-Cookman
19.51m
(64'0)
1
22
Younker, Alyssa
10
North Florida
19.42m
(63'8.5)
1
23
Johnson, Christina
12
North Florida
19.23m
(63'1)
1
Womens Hammer University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pendleton, Emily
12
Unattached
55.97m
(183'7.5)
1
2
Woodard, Reta
12
Embry-Riddle
54.70m
(179'5.5)
1
3
Avril, Amina
12
Williams
54.33m
(178'2.75)
1
4
Fleming, Joanna
12
Michigan
53.72m
(176'2.75)
1
5
Adwon, Amanda
11
Michigan
51.83m
(170'0.5)
1
6
Westover, Julia
12
Northeastern
49.61m
(162'9)
1
7
Futch, Sally Marie
11
Jacksonville
49.46m
(162'3)
1
8
Henzler, Stephanne
11
Georgia Southern
48.76m
(159'11.5)
1
9
MacNamee, Katherin
12
Colby (ME)
46.65m
(153'0.5)
1
10
Clark, Kree
10
Jacksonville
45.89m
(150'6.5)
1
11
Tagivakatini, Tale
12
Charleston South
45.18m
(148'2.5)
1
12
Springman, Haley
11
Pittsburgh
45.10m
(147'11.5)
1
13
Grinnell, Abby
9
Michigan
44.04m
(144'5.75)
1
14
Cole, Crystal
9
Michigan
43.87m
(143'11)
1
15
Turner, Samantha
9
Jacksonville
43.78m
(143'7.5)
1
16
Arnold, Kelsey
9
Georgia Southern
42.36m
(138'11.5)
1
17
Thomas, Ashley
12
Georgia Southern
41.79m
(137'1.25)
1
18
Cunningham, Amber
11
Limestone
40.62m
(133'3)
1
19
Noga, Joshlyn
11
Charleston South
40.42m
(132'7.25)
1
20
Lykes, Jai
9
Charleston South
39.66m
(130'1.25)
1
21
Mioduszewski, Elly
11
Michigan
38.81m
(127'3.75)
1
22
Berry, Bethany
10
Williams
37.37m
(122'7.25)
1
23
Turenne, Jerilynn
12
Limestone
37.04m
(121'6.25)
1
24
Garrett, Michaela
9
Colby (ME)
37.03m
(121'5.75)
1
25
Crawford, Kelsey
10
Massachusetts-Am
33.79m
(110'10.25)
1
26
Riseborough, Marga
9
Massachusetts-Am
33.20m
(108'11)
1
27
Weitzman, Bethany
12
Colby (ME)
28.21m
(92'6.5)
1
28
Moran-Olivas, Alej
9
Williams
27.62m
(90'7.25)
1
Womens High Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Greene, Nicole
11
Ponte Vedra
5-08.00
(1.73m)
1
2
Turner, Domonique
10
Lake Mary
5-06.00
(1.68m)
1
3
Allen, Brooke
12
Cedar Key
5-04.00
(1.63m)
1
4
Rice, Frances
11
The Bolles
5-00.00
(1.52m)
1
5
Burton, Leah
10
West Orange
4-10.00
(1.47m)
1
6
Lewis, Kayonna
10
Fleming Island
4-08.00
(1.42m)
1
6
Lee, Czdari
12
Bishop Snyder
4-08.00
(1.42m)
1
8
Sands, Astone
10
Raines
4-08.00
(1.42m)
1
9
Cormier, Ginny
12
Christ's Church
4-08.00
(1.42m)
1
9
Ecker, Karli
11
Creekside
4-08.00
(1.42m)
1
11
Schilling, Kayla
12
Bishop Kenny
4-06.00
(1.37m)
1
11
DeLisle, Kaci
9
First Coast
4-06.00
(1.37m)
1
13
Hicks, Kylia
10
Lake Mary
4-06.00
(1.37m)
1
14
Borngesser, Maggie
12
Bartram Trail
4-06.00
(1.37m)
1
14
Moreno, Camila
9
Bishop Kenny
4-06.00
(1.37m)
1
16
Chapman, Natalie
9
Northside Christ
4-06.00
(1.37m)
1
Womens High Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nitz, Sara
12
Michigan
1.67m
(5'5.75)
1
2
Howell, Aaron
9
Michigan
1.62m
(5'3.75)
1
11
Fredrick, Rachel
9
Webber Internati
1.52m
(4'11.75)
1
3
Smith, Tiaona
9
Jacksonville
1.52m
(4'11.75)
1
3
Collins, Marla
12
North Florida
1.52m
(4'11.75)
1
3
Rogers, Chloe
9
Williams
1.52m
(4'11.75)
1
3
Drilling, Stacey
Unattached
1.52m
(4'11.75)
1
3
Adams, India
10
North Florida
1.52m
(4'11.75)
1
3
Osborne, Katharine
10
Massachusetts-Am
1.52m
(4'11.75)
1
3
Lees, Rachel
11
Charleston South
1.52m
(4'11.75)
1
3
Hyppolite, Juliett
11
Bethune-Cookman
1.52m
(4'11.75)
1
12
Harris, Jada
9
Limestone
1.47m
(4'9.75)
1
13
Riley, Katherine
10
Colby (ME)
1.47m
(4'9.75)
1
14
Doroff, Robin
10
Colby (ME)
1.47m
(4'9.75)
1
15
Stalworth, Quantav
9
Webber Internati
1.47m
(4'9.75)
1
16
Curran, Kaitlin
12
Colby (ME)
1.42m
(4'7.75)
1
--
Harris, Keyanna
10
Georgia Southern
NH
(--)
1
--
Armstrong, Phyleci
10
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Jordan, Deidra
11
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
Womens Long Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGee, Brittany
11
Admiral Farragut
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
2
Luster, Ebony
11
Lake Mary
18-00.50
(5.50m)
nwi
1
3
Fray, Bejai
12
Lake Weir
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
4
Bowald, Brittany
11
Atlantic Coast
17-07.50
(5.37m)
nwi
1
5
Potter, Briana
11
Lake Mary
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
6
McNeal, Christine
9
Lake Weir
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
7
Washington, Briana
9
Creekside
15-11.25
(4.86m)
nwi
1
8
Stelmaszek, Samant
10
Middleburg
15-09.75
(4.82m)
nwi
1
9
Huggins, Shantavia
11
Kissimmee-Osceol
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
9
Ashe, Payton
12
Gainesville
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
11
Cormier, Ginny
12
Christ's Church
15-06.50
(4.74m)
nwi
1
12
Fleurima, Kimlie
11
Northeast (Oakla
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
13
Williams, Thalya
11
Kissimmee-Osceol
14-09.25
(4.50m)
nwi
1
14
Campbell, Ronnesha
10
Mandarin
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
15
Hogan, Kentrecia
10
Raines
14-07.75
(4.46m)
nwi
1
16
Whipple, Earnisha
10
Flagler Palm Coa
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
16
Ofokansi, Chi Chi
9
West Orange
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
18
Christian, Latasha
12
Flagler Palm Coa
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
18
Molina, Sydney
12
John A Ferguson
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
20
Stratton, Amanda
11
Bishop Kenny
13-09.75
(4.21m)
nwi
1
21
Bucarano, Maria
11
John A Ferguson
13-08.50
(4.18m)
nwi
1
22
Dunn, Lauren
10
Atlantic Coast
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
23
Snead, Destini
11
Harvest Comm
13-00.25
(3.97m)
nwi
1
24
Beckwith, Ukeyvia
9
Olympia
12-07.75
(3.85m)
nwi
1
25
Perkins, Sam
11
Stanton College
12-05.50
(3.80m)
nwi
1
26
Frazel, Alie
10
Bishop Snyder
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
27
James, Juliana
9
Bishop Snyder
12-03.50
(3.75m)
nwi
1
28
Cormier, Tanner
11
Bishop Kenny
11-02.75
(3.42m)
nwi
1
--
McKenith, Daija
12
Nease
ND
(--)
nwi
1
--
Thomas, Anaya
11
Kathleen
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Walker, Courtney
11
Jacksonville
5.89m
(19'3.75)
+2.0
1
2
Walker, Jasmin
11
Georgia Southern
5.78m
(18'11.5)
+0.7
1
3
Taylor, Kaitlyn
10
Jacksonville
5.65m w
(18'6.25)
+2.1
1
4
Kromko, Courtney
11
Massachusetts-Am
5.64m w
(18'6)
+3.4
1
5
Palmer, Ashley
11
Massachusetts-Am
5.55m w
(18'2.5)
+5.2
1
6
Stoyle, Rebecca
11
Massachusetts-Am
5.52m w
(18'1.25)
+2.6
1
7
Walker, Ariel
9
Charleston South
5.51m
(18'0.75)
+1.7
1
8
Felton, Alyssa
10
Georgia Southern
5.50m w
(18'0.5)
+3.1
1
9
Edwards, Ajanai
9
Limestone
5.45m w
(17'10.5)
+2.5
1
10
Rasheed, Ashleigh
10
Georgia Southern
5.44m
(17'10)
+2.0
1
10
Smyth, Jennifer
Unattached
5.44m w
(17'10)
+2.2
1
12
Pierce, Bre'Shea
9
Webber Internati
5.42m
(17'9.25)
+1.6
1
13
Howell, Aaron
9
Michigan
5.39m
(17'8)
+2.0
1
14
Wagoner, Brittany
10
North Florida
5.31m
(17'5)
+0.0
1
15
Foster, Laila
10
North Florida
5.26m
(17'3)
+0.1
1
15
Chieves, Arlescia
10
North Florida
5.26m w
(17'3)
+2.4
1
17
Michell, Sami
9
Michigan
5.25m
(17'2.5)
+1.2
1
17
Charles, Brianna
12
Georgia Southern
5.25m
(17'2.5)
+1.9
1
19
Johnson, Rayanna
12
Bethune-Cookman
5.23m
(17'1.75)
+2.0
1
20
Stalworth, Quantav
9
Webber Internati
5.17m w
(16'11.5)
+4.3
1
21
Dennard, Charrie
9
Webber Internati
5.15m w
(16'10.75)
+3.6
1
22
Taylor, Whitney
10
Limestone
5.14m w
(16'10.25)
+3.9
1
23
Osborne, Katharine
10
Massachusetts-Am
5.08m w
(16'8)
+2.3
1
24
Coleman, Camryn
10
Georgia Southern
5.02m w
(16'5.5)
+2.8
1
25
Norman, Demisha
9
Charleston South
4.97m
(16'3.5)
+0.8
1
25
Parnell, Kerona
11
Charleston South
4.97m
(16'3.5)
+1.1
1
27
Athanasopoulos, Mi
9
Colby (ME)
4.96m w
(16'3.25)
+3.8
1
28
Harris, Jada
9
Limestone
4.95m w
(16'2.75)
+5.2
1
28
Liddell, J. Michel
Unattached
4.95m
(16'2.75)
+1.8
1
30
Lewis, Alexys
12
Bethune-Cookman
4.83m w
(15'10)
+2.3
1
31
Dawkins, Artisha
9
Webber Internati
4.82m
(15'9.75)
+0.0
1
32
Johnson, Taylor
10
Georgia Southern
4.79m w
(15'8.5)
+4.0
1
33
Ramirez, Evanna
10
Embry-Riddle
4.67m w
(15'3.75)
+2.2
1
34
Livingston, Iesha
12
Webber Internati
4.60m
(15'1)
+0.0
1
35
Zifkin, Elena
10
Williams
4.55m w
(14'11)
+3.4
1
36
Hicks, Annabelle
12
Colby (ME)
4.38m w
(14'4.25)
+2.9
1
--
Phillips, Stormm
9
Jacksonville
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Luster, Ebony
11
Lake Mary
39-03.00
(11.96m)
nwi
1
2
Bowald, Brittany
11
Atlantic Coast
38-01.50
(11.62m)
nwi
1
3
Potter, Briana
11
Lake Mary
36-06.75
(11.14m)
nwi
1
4
Hornsby, Maya
11
Harvest Comm
35-05.25
(10.80m)
nwi
1
5
Stevens, Shaniqua
11
Kathleen
35-01.75
(10.71m)
nwi
1
6
Williams, Thalya
11
Kissimmee-Osceol
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
7
Fleurima, Kimlie
11
Northeast (Oakla
34-01.25
(10.39m)
nwi
1
8
O'Connor, Shanney
12
Celebration
33-06.25
(10.22m)
nwi
1
9
Lewis, Kayonna
10
Fleming Island
33-03.75
(10.15m)
nwi
1
10
Stelmaszek, Samant
10
Middleburg
32-09.25
(9.99m)
nwi
1
11
Thomas, Anaya
11
Kathleen
32-04.75
(9.87m)
nwi
1
12
Sands, Kayleigh
10
West Orange
30-10.75
(9.42m)
nwi
1
13
Whipple, Earnisha
10
Flagler Palm Coa
30-07.00
(9.32m)
nwi
1
14
Mitchell, Rhonecia
12
Raines
30-05.50
(9.28m)
nwi
1
15
Chapman, Natalie
9
Northside Christ
30-02.75
(9.21m)
nwi
1
--
Pickett, Bria
11
Creekside
ND
(--)
nwi
1
--
Wood, Alahni
10
Dr Phillips
ND
(--)
nwi
1
--
Gussie, Kielce
11
Bishop Snyder
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stoyle, Rebecca
11
Massachusetts-Am
12.47m
(40'10.75)
+0.7
1
2
Walker, Ariel
9
Charleston South
11.91m
(39'0.75)
+1.7
1
3
Taylor, Kaitlyn
10
Jacksonville
11.89m
(39'0)
+0.8
1
4
Rasheed, Ashleigh
10
Georgia Southern
11.88m w
(38'11.5)
+2.2
1
5
Kromko, Courtney
11
Massachusetts-Am
11.60m
(38'0.5)
+0.4
1
6
Liddell, J. Michel
Unattached
11.38m w
(37'4)
+2.6
1
7
Smyth, Jennifer
Unattached
11.30m
(37'0.75)
+0.4
1
8
Foster, Laila
10
North Florida
11.28m
(37'0)
+1.0
1
9
Dyce, Candice
9
Williams
11.27m
(36'11.5)
+1.6
1
10
Johnson, Rayanna
12
Bethune-Cookman
11.22m
(36'9.5)
+1.6
1
11
Norman, Demisha
9
Charleston South
11.15m
(36'6.75)
+0.5
1
12
Dennard, Charrie
9
Webber Internati
10.68m
(35'0.25)
+1.2
1
13
Edwards, Ajanai
9
Limestone
10.67m w
(35'0)
+2.8
1
13
Charles, Brianna
12
Georgia Southern
10.67m
(35'0)
+0.9
1
15
Johnson, Taylor
10
Georgia Southern
10.62m
(34'10)
-0.7
1
16
Cherisme, Mirline
9
Bethune-Cookman
10.46m
(34'3.75)
+1.8
1
17
Trigg, Kasie
10
Bethune-Cookman
10.21m
(33'5.75)
+1.0
1
18
Dawkins, Artisha
9
Webber Internati
9.87m
(32'4.5)
-0.8
1
19
Livingston, Iesha
12
Webber Internati
9.80m
(32'1.75)
+0.8
1
20
Lewis, Alexys
12
Bethune-Cookman
9.20m w
(30'2)
+4.1
1
--
Zifkin, Elena
10
Williams
FOUL
(--)
nwi
1
--
Chieves, Arlescia
10
North Florida
FOUL
(--)
nwi
1
--
Harris, Jada
9
Limestone
FOUL
(--)
nwi
1
--
Palmer, Ashley
11
Massachusetts-Am
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carroll, Nicole
10
Tampa Catholic
11-06.00
(3.51m)
1
2
Vandervelde, Nikki
12
Episcopal (Jacks
11-06.00
(3.51m)
1
3
Schafers, Summer
10
Olympia
10-00.00
(3.05m)
1
4
Rice, Frances
11
The Bolles
10-00.00
(3.05m)
1
5
Ranson, Bailey
12
Creekside
10-00.00
(3.05m)
1
6
Carter, Sierra
11
Satellite
9-00.00
(2.74m)
1
7
Meiser, Kari
11
Nease
8-06.00
(2.59m)
1
8
Thraum, Nicole
10
Pine Crest (Ft.
8-06.00
(2.59m)
1
10
Mitchell, Courtney
12
Nease
8-00.00
(2.44m)
1
11
Vickaryous, Kailee
11
Lake Mary
8-00.00
(2.44m)
1
9
Baker, Mikayla
12
Mt Dora
8-00.00
(2.44m)
1
--
Freudenberger, Kay
11
Bartram Trail
NH
(--)
1
--
drummonds, kieley
9
Matanzas
NH
(--)
1
--
Harper, Zoe
11
Ponte Vedra
NH
(--)
1
--
Andrews, Amani
12
Mandarin
NH
(--)
1
--
Gushanas, Sarah
12
Bishop Kenny
NH
(--)
1
--
Lundy, Ashton
9
Bishop Kenny
NH
(--)
1
--
Logue, Taylor
9
Pine Crest (Ft.
NH
(--)
1
--
Jesson, Kaleena
11
East River
NH
(--)
1
--
Stern, Kelsey
12
St Johns Country
NH
(--)
1
--
Sessions, Julia
8
Episcopal (Jacks
NH
(--)
1
--
Thornton, Laura
12
Ponte Vedra
NH
(--)
1
Womens Pole Vault University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wagoner, Brittany
10
North Florida
3.79m
(12'5)
1
2
Tobel, Kiley
12
Michigan
3.79m
(12'5)
1
3
Wesley, Victoria
11
Michigan
3.64m
(11'11.25)
1
3
King, Christina
Unattached
3.64m
(11'11.25)
1
5
Lark, Meghan
11
Michigan
3.49m
(11'5.25)
1
6
Simon, Meg
10
North Florida
3.34m
(10'11.5)
1
7
Adams, Jenna
12
Williams
3.34m
(10'11.5)
1
8
Vance, Keltie
9
Colby (ME)
3.34m
(10'11.5)
1
9
Raines, Allyssia
9
Webber Internati
2.89m
(9'5.75)
1
10
Kuzniewski, Daniel
11
North Florida
2.74m
(8'11.75)
1
--
Townsend, Shantell
11
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Dierkes, Haley
NA
Unattached
NH
(--)
1
--
Valdes, Cristina
10
Florida
NH
(--)
1
--
Reardon, Brittany
12
Colby (ME)
NH
(--)
1
--
Walker, Megan
10
North Florida
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#unf
#distancepreps
More news
Osprey #TF Wraps Up UNF Spring Break Invite
Records Highlight Day One of UNF Spring Break Invite
118 shares:
North Florida Spring Break Invitational
,
Admiral Farragut Academy Track & Field and Cross Country - Saint Petersburg, Florida
,
Allen D Nease Senior High School Track & Field and Cross Country - Ponte Vedra, Florida
,
Andrew Jackson High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for University of North Florida Track and Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
115
2022
148
2021
1
146
2020
77
2019
129
2018
145
2017
157
2016
111
2015
80
151
2014
79
179
2013
21
241
2012
32
132
2011
13
31
2010
31
12
2009
43
2008
19
Show 13 more
Hashtags
#unf
#distancepreps
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!